د٫ اسفند ۷ام, ۱۴۰۲
سفر به ترکیه

بلیط سفر به ترکیه به ۱۸ میلیون تومان رسید

زلزله رخ داده در ترکیه اگرچه تاثیری در میزان تقاضای ایرانیان برای سفر به این کشور نداشته اما به گفته برخی آژانس داران باعث شده قیمت بلیط ها در برخی موارد به مرز ۱۸ میلیون تومان برسد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛شرایط جوی و شرایط ویژه ایجاد شده در ترکیه باعث شده در روزهای یکشنبه و دوشنبه، ۱۶ و ۱۷ بهمن ماه بسیاری از پروازهای ترکیه لغو شوند.

بر این اساس ۲۳۸ پرواز فرودگاه استانبول در این دو روز لغو شده هرچند که همچنان پروازهای ایران به مقصد ترکیه برقرار است و تحت تاثیر زلزله ترکیه قرار نگرفته اما با این حال از نظر قیمت این پروازها به شدت تحت تاثیر این حادثه قرار گرفته است.

چرا بلیط پروازهای ترکیه گران شد؟

همچنین آژانس داران چنین عنوان کرده اند که پس از این زلزله میزان درخواست بلیط برای ترکیه کاهش یافته اما با این حال این موضوع تاثیری روی برنامه تورهای گردشگری که از ایران به ترکیه می روند نداشته است. توجیح برخی آژانس ها برای این موضوع آن است که این زلزله در مناطق توریستی که مقصد سفر ایرانی ها است، رخ نداده است.

بلیط پروازهای ترکیه کی ارزان می شود؟

همچنین درباره بالا رفتن یکباره قیمت پروازهای ایران به استانبول چنین عنوان شده که با توجه به لغو پروازهای طرف ترک به دلیل شرایط جوی نرخ بلیط های یکطرفه تهران-استانبول برای عصر و شب دوشنبه تا حدود ۱۵ تا ۱۸ میلیون تومان پیش رفته و پیش بینی می شود از روز سه شنبه، ۱۸ بهمن و با از سرگیری پروازهای شرکت هواپیمایی ترکیه قیمت بلیط ها تا حدود یک سوم افت کرده و به ۵ تا ۷ میلیون تومان می رسد.

بیشتر بخوانید:

زلزله مهیب، ترکیه و کُل خاورمیانه را لرزاند

لزوم استفاده از سیمکارت گردشگری در سفر به ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *