س٫ اردیبهشت ۴ام, ۱۴۰۳

بهترین زمان برای سفر به دوبی

چهار ماه ابتدایی سال میلادی یعنی از ژانویه تا آوریل یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر به دبی است. هوا بسیار مطبوع است و در روز آسمانی آفتابی و آبی دبی را خواهید دید. شب‌ها نیز با وزیدن نسیمی خنک همراه است و گاهی باران چهره شهر را می‌شوید.

به گزارش توریسم اینترنشنال، دبی به دلیل موقعیت بیابانی شهر گرمی است. میانگین آب و هوای دبی در تابستان معمولاً حدود ۴۱ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. حتی زمستان‌های دبی هم گرم است و نیازی به پوشیدن لباس گرم پیدا نخواهید کرد.

چهار ماه ابتدایی سال میلادی یعنی از ژانویه تا آوریل یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر به دبی است. هوا بسیار مطبوع است و در روز آسمانی آفتابی و آبی دبی را خواهید دید. شب‌ها نیز با وزیدن نسیمی خنک همراه است و گاهی باران چهره شهر را می‌شوید. شرایط ایده‌آل آب‌وهوای این روزها به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا بسیاری از تفریحات جذاب مثل پیک‌نیک و استراحت در ساحل و قدم‌زدن در شهر را با خیال راحت تجربه کنند. در این مدت، نرخ اقامت در بالاترین حد خود و جمعیت مسافر در اوج خود است.

ماه می، سپتامبر و اکتبر شروع تابستان در دبی بوده و هوا رو به گرمی می‌رود. البته این به این معنی نیست که نمی‌توان از تفریحات آبی استفاده کرد. درجه حرارت آب برای شنا و استفاده از تفریحات آبی بسیار مناسب بوده و مسافران زیادی این ماه‌ها را برای زمان سفر به دبی انتخاب می‌کنند؛ بنابراین دبی در این ماه‌های سال همچنان شلوغ است و تغییری در نرخ قیمت‌ها نسبت به بهار وجود ندارد.

اما به‌صرفه‌ترین زمان سفر به دبی فاصله بین ماه‌های ژوئن تا آگوست است. در این موقع از سال هوا کمی گرم‌تر شده و مسافران کمی دبی را به‌عنوان مقصد انتخاب می‌کنند. در نتیجه خرید بلیط دبی و رزرو هتل در این شهر بسیار اقتصادی می‌شود. اگر به‌قصد خرید می‌خواهید به دبی بروید این ماه‌ها بهترین گزینه برای سفر است. مراکز خرید و پاساژها با تهویه‌های مناسب و سیستم خنک‌کننده بسیار عالی نگرانی مسافران را از بابت گرما برطرف می‌کنند. با اینکه در این بازه زمانی شما می‌توانید با هزینه‌های بسیار اقتصادی به دبی سفر کنید اما بیشتر زمان خود را باید در ساختمان‌های دارای تهویه مطبوع بگذرانید.

به‌طورکلی اگر قصد دارید به این شهر گرم سفر کنید، بهتر است برای بهار یا زمستان برنامه‌ریزی کنید. با انتخاب این فصول هوا نه آن‌قدر شرجی و طاقت‌فرسا است که مجبور به تحمل گرمای سخت تابستان شوید و نه آن‌قدر شلوغ و پرمسافر است که نتوانید با خیال راحت از روزهای سفرتان لذت ببرید.

ین نکته را نیز در نظر داشته باشید که پس از همه‌گیری کرونا دولت امارات از تمام مسافران می‌خواهد تا ۷۲ ساعت قبل از پرواز تست PCR را انجام داده و نتیجه منفی آن را همراه داشته باشند. اگر قصد خرید یا تهیه بلیط دبی را دارید می‌توانید با مراجعه به سایت فلایتیو برای خرید بلیط پرواز ارزان دبی از فلایتیو اقدام کنید.

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *