چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳
تابستان مرگبار

تابستان مرگبار ۲۰۲۲ جان ۱۵ هزار نفر در اروپا را گرفت

بر اساس اعلام آمار سازمان جهانی بهداشت تابستان مرگبار سال ۲۰۲۲ جان ۱۵ هزار نفر اروپایی را گرفت.

به گزارش توریسم اینترنشنال، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که بر اساس داده‌های ارائه‌شده تخمین زده می‌شود که دست‌کم ۱۵ هزار نفر در اروپا به دلیل هوای بسیار گرم در سال ۲۰۲۲ جان خود را از دست داده‌اند.

بنا به گزارش سازمان جهانی بهداشت، اسپانیا و آلمان از جمله کشورهایی هستند که در این موج گرما بیشترین آسیب را دیده‌اند.

هانس کلوگه، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا گفت: «نزدیک به ۴ هزار مورد مرگ در اسپانیا، بیش از هزار مورد مرگ در پرتغال، بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ مورد مرگ در بریتانیا و حدود ۴ هزار و ۵۰۰ مورد مرگ در آلمان توسط مقام‌های بهداشتی طی ۳ ماه تابستان گزارش شده است.

دوره ۳ ماهه ژوئن تا اوت ۲۰۲۰ گرم‌ترین دوره در اروپا از زمان شروع ثبت رکوردهای دما بوده و دمای فوق‌العاده بالا منجر به بدترین خشکسالی این قاره از زمان قرون وسطی شده است.

پیش‌بینی می‌شود که آمار سازمان جهانی بهداشت با گزارش کشورهای بیشتر در مورد مرگ و میر ناشی از موج گرمای بیش از حد در تابستان افزایش یابد.

خشکسالی در اروپا باعث کمبود محصولات کشاورزی و آتش‌سوزی در مناطق وسیعی از این قاره شده است.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که استرس گرمایی، زمانی که بدن نمی‌تواند خود را خنک کند، عامل اصلی مرگ و میرهای مرتبط با آب و هوا در منطقه اروپا بوده است.

بر اساس اعلام این سازمان جهانی، دمای شدید می‌تواند برای افرادی که به بیماری‌های مزمن قلبی، مشکلات تنفسی و دیابت دچارند، خطرناک باشد.

سازمان جهانی بهداشت در ادامه اعلام کرد که افزایش امواج گرمایی و دیگر تغییرات آب و هوایی شدید در دهه‌های آینده منجر به «بیماری‌ها و مرگ و میرهای بیشتری» خواهد شد مگر آنکه اقدام جدی صورت گیرد.

بیشتر بخوانید:

افتتاح تونل عظیم در دل آبشار نیاگارا برای گردشگران

مرگ ۱۵ نفر در اثر آتش‌سوزی رستورانی در روسیه/فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *