ی٫ تیر ۳ام, ۱۴۰۳
مالزی

ترویج گردشگری با رویکرد اسلامی در مالزی

کشور مالزی با نقش‌آفرینی مرکز گردشگری اسلامی قصد دارد گردشگران بسیاری را به سمت خود بکشاند.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛نانسی شکری، وزیر گردشگری، هنر و فرهنگ مالزی از مردم خواست تا از این مرکز برای درآمدزایی و جذب بیشتر گردشگران خارجی استفاده کنند.

وی گفت: این وزارتخانه به منظور تلاش برای احیای صنعت گردشگری که از شیوع همه‌گیری کرونا آسیب دیده است، به ایده‌های جوانان پسر و دختر برای ایجاد محصولات جدید از جمله توجه به گردشگری اسلامی نیاز دارد.

وزیر گردشگری مالزی افزود: هنرهای فرهنگ اسلامی مانند تیراندازی با کمان، خوشنویسی و هنرهای دیگر می‌تواند عاملی برای جذب گردشگران خارجی باشد. کسانی که در این زمینه توانمندی دارند، می‌توانند آن را به یک شغل جانبی تبدیل کنند که می‌تواند به نفع مردم محلی نیز باشد.

نانسی شکری در بیانیه‌‍‌ای که روز یکشنبه منتشر شد، اظهار کرد: مرکز گردشگری اسلامی برنامه‌های آموزشی و خدمات مشاوره‌ای مانند دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های آموزشی را برای تور لیدرها ارائه می‌کند که هدف آن افزایش دانش گردشگران مسلمان و چگونگی رفع نیازهای آنان است.

مالزی تا قبل از شیوع کرونا، سالانه پذیرای ۵,۳ میلیون گردشگر مسلمان بود که عمدتا از کشورهای اندونزی، برونئی، بنگلادش و عربستان سعودی راهی این کشور می‌شدند و درآمدی بالغ بر ۳.۸ میلیارد دلار را برای این کشور به ارمغان می‌آوردند.

بیشتر بخوانید:

تقیب و گریز دلهره آور اژدهای کومودو در یک پارکینگ در مالزی

برگزاری نمایشگاه هنرهای اسلامی ایران و مالزی در کوالالامپور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *