پ٫ خرداد ۳۱ام, ۱۴۰۳

تسهیل حضور سرمایه گذاران در منطقه آزاد کیش

رییس منطقه آزاد کیش از تلاش ها برای تبدیل کیش به یک شهر هوشمند از طریق راه اندازی بورس بین الملل و ارزهای دیجیتال، جذب تکنولوژی‌های جدید و توریسم تخصصی در این منطقه اشاره کرد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، محمدرضا نوایی لواسانی در هشتمین نمایشگاه بانک، بورس، بیمه و خصوصی سازی که در جزیره کیش برگزار می‌شود، اظهار داشت: متاسفانه در سال‌های گذشته بحث تاسیس کسب و کارها در مناطق آزاد به درستی اجرا نشده و بروکراسی‌های بسیار زیاد و پیچ و خم برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد ایجاد کردند.

وی افزود: در بسیاری از موارد ایجاد کسب و کار در مناطق آزاد سخت‌تر از سرزمین اصلی بوده اما بسیاری از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد بسیار مشتاق هستند. از این روز سیاست اصلی ما اصلاح روند گذشته است و حضور سرمایه گذاران در منطقه آزاد کیش تسهیل می‌شود.

رییس منطقه آزاد کیش تاکید کرد: از جمله سیاست‌های ما که در جلسه امروز با آقای محمد مطرح شد؛ تبدیل کیش به شهر هوشمند، راه اندازی بورس بین الملل و ارزهای دیجیتال، جذب تکنولوژی‌های جدید و توریسم تخصصی در این منطقه است.

همچنین در این همایش ستار هاشمی مشاور معاون علمی رییس جمهوری با بیان اینکه در سال ۲۰۷۰ انقلاب باد خواهیم داشت گفت: سهم اقتصاد دیجیتال در سال ۲۰۱۶، یازده و نیم تریلیون دلار بوده که سهم ۱۵ درصدی در اقتصاد کل دنیا را داشته اما پیش بینی می‌شود در سال ۲۰۲۵ این عدد تا ۲۵ درصد افزایش یابد و به ۲۳ تریلیون دلار برسد.

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *