ی٫ اسفند ۱۳ام, ۱۴۰۲
سازمان هواپیمایی

تشدید تحریم های سازمان هواپیمایی ایران

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد : تحریم‌ها علیه صنعت هواپیمایی کشور تشدید شده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی در بخش سوخت، هواپیما و قطعات اعمال شده است. وی همچنین با اشاره به تحریم جدید سه فروند هواپیمای ایران توسط آمریکا، از برنامه‌ریزی برای تولید هواپیماهای پهن‌پیکر در کشور خبر داد و گفت:

بومی‌سازی هواپیماهای مسافربری در برنامه ۱۰ ساله سازمان هواپیمایی گنجانده شده و چاره‌ای جز حرکت به این سمت نداریم.

به‌گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، در یکسال اخیر ۷۷ فروند هواپیما به ناوگان هوایی مسافری کشور اضافه شده است.

محمدی‌بخش افزود: با نهضت تأمین، قطعا یک سری از هواپیماهای زمین‌گیر را وارد ناوگان کرده‌ایم. ضمن اینکه هواپیماهای دست دوم با سن کمتر از ۲۰ سال نیز خریداری و به چرخه حمل‌ونقل هوایی مسافری کشور وارد شده است.

وی با اشاره به درخواست روس‌ها برای پشتیبانی از صنعت هوانوردی این کشور، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به سطحی از تعمیر هواپیما رسیده که علاوه بر روسیه، کشورهای دیگر نیز برای تعمیر هواپیما به ما درخواست داده‌اند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین از بررسی درخواست افزایش قیمت بلیط هواپیما خبر داد. محمدی‌بخش با اشاره به کاهش ۱۵ درصدی قیمت بلیط هواپیما در آذر ۱۴۰۰، یادآور شد: با توجه به افزایش هزینه‌ها، ایرلاین‌ها درخواست افزایش قیمت بلیط را ارائه کرده‌اند. این درخواست به شورای عالی هواپیمایی ارجاع شده و در حال بررسی است.

وی درباره اینکه ایرلاین‌ها قصد دارند میزان قیمت بلیط را تا چه اندازه افزایش دهند، افزود:اجازه دهید این را اعلام نکنیم، چراکه آن‌ها عددی را درخواست داده‌اند و ممکن است شورای عالی هواپیمایی عدد دیگری را تصویب کند.

محمد محمدی‌بخش با بیان اینکه استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان‌ صنعت هواپیمایی ما را نسبت به تحریم‌ها مقاوم کرده است، تصریح کرد: تحریم‌ها همچنان وجود دارد و گاه با توجه به موضوعات پیش‌آمده در داخل یا خارج از کشور، تشدید می‌شود. کما اینکه هنوز اروپا نه‌تنها هیچ اقدام اثربخشی در حوزه تحریم‌ها انجام نداده، بلکه به‌شدت آن اضافه کرده است و ما با این موضوع دست به گریبان هستیم.

بیشتر بخوانید:

قاچاق مهاجر به اروپا با هواپیمای شخصی

فرود هواپیمای مسافربری رژیم صهیونیستی در فرودگاه مغرب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *