س٫ اسفند ۱۵ام, ۱۴۰۲
پاسارگاد

تعطیلی سه روزه مجموعه‌های تاریخی پاسارگاد و تخت‌جمشید

پس از بمب گذاری ناموفق در شهر شیراز ،مجموعه‌های تاریخی پاسارگاد و تخت‌جمشید به دلایل امنیتی از ۵ تا ۷ آبان تعطیل اعلام شدند.

به گزارش توریسم اینترنشنال،معاونت میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اعلام کرد:‌ «در پی مصوبه شورای امنیت کشور (شاک) به‌منظور حفظ امنیت گردشگران، مجموعه‌های تاریخی پاسارگاد و تخت‌جمشید در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه (۵ تا ٧ آبان) به مدت سه روز تعطیل خواهند بود.»

وزارت میراث فرهنگی، ‌گردشگری و صنایع دستی در اطلاعیه‌ای که دیرهنگام و بعدازظهر روز جمعه، ششم آبان منتشر کرده، تعطیلی این دو میراث جهانی را اطلاع داده است.

تعطیلی این دو مجموعه میراث جهانی در حالی اتفاق افتاده که شیراز، شامگاه چهارشنبه، چهارم آبان، محل وقوع حادثه تروریستی و حمله به زائران شاهچراغ بوده است و تعدادی از هموطنان‌مان در این حمله تروریستی شهید و زخمی شدند.

پاسارگاد، مجموعه‌ای از سازه‌های دوران هخامنشی از جمله آرامگاه کوروش، آرامگاه کمبودجیه و کاخ بار عام و دروازه و کوشک‌ها و باغ شاهی است. این مجموعه درحالی شنبه تعطیل است که بر پایه برخی تقریرات غیرمستند، هفتم مهر روز گرامی‌داشت کوروش است.

بیشتر بخوانید:

تاثیر اختلالات اینترنتی بر فعالیت‌های گردشگری استان فارس

رونمایی از پوستر دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *