ی٫ فروردین ۲۶ام, ۱۴۰۳

تهران میزبان اجلاس جهانی گردشگری شهری

یک عضو شورای شهر تهران از برگزاری اجلاس جهانی گردشگریِ شهری در این شهر خبر داد و اعلام کرد که این مساله می تواند پیش درآمدی بر رونق گردشگری شهری در تهران باشد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ سیداحمد علوی، عضو شورای شهر تهران افزود: پس از گذشت حدود ۲ سال از اولین روزهای همه‌گیری کرونا که همه صنوف به ویژه صنعت پر رونق گردشگری را در جهان تحت‌الشعاع قرار داد، در روزهای اخیر شاهد بازگشت آرام آرام رونق به گردشگری هستیم.

وی با بیان اینکه گردشگری صنعتی است که قبل از شیوع کرونا در حال عبور از صنعت نفت در جهان بود، اما متاسفانه این صنعت با سد کرونا متوقف شد و ضربه سنگینی خورد، ادامه داد: اکنون که با واکسیناسیون عمومی در کشورهای صاحب صنعت گردشگری و همینطور کشور خودمان شاهد کمتر شدن محدودیت‌ها هستیم، بار دیگر چرخ صنعت گردشگری به حرکت درآمده است.

علوی با اشاره به اقدام قابل تقدیر شهرداری تهران در برگزاری اجلاس جهانی گردشگری شهری اظهار کرد: با تقدیم دعوتنامه اجلاس گردشگری شهری به دبیر کل سازمان جهانی گردشگری ملل متحد (unwto) در حاشیه نشست مجمع عمومی اعضای وابسته این سازمان در اسپانیا که قرار است به میزبانی تهران برگزار شود، شاهد روزهای درخشان گردشگری شهری در تهران خواهیم بود.

علوی این اقدام را نویدبخش رونق گردشگری شهری در تهران خواند و تاکید کرد: به همین بهانه لازم است که از شهرداری تهران و شرکت نوسازی عباس‌آباد که به عنوان عضو وابسته unwto ابتکار برگزاری اجلاس گردشگری شهری که به حق یکی از موضوعات مغفول مانده شهرداری تهران بود را در دست گرفته اند، تقدیر کنیم.

وی افزود: این اتفاق می‌تواند علاوه بر رونق گردشگری شهری در تهران، به رونق سایر مشاغل نیز کمک کند، مشاغلی که همگی تحت تاثیر کرونا دچار آسیب شده بودند و حالا فرصت مناسبی پیش آمده تا با رونق گردشگری شهری به آنها نیز کمک شود.

رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران اظهار امیدواری کرد تا تهران مقصدی برای گردشگران داخلی و خارجی و نه شاهراه ارتباطی شود.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *