چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳

تورهای خارجی برای ایرانی ها چقدر آب می خورند؟

ایرانی ها جهت سفرهای توریستی به خارج از کشور در قالب تورهای مسافرتی، با گزینه های مختلفی رو به رو هستتند که هزینه ۲۶۰ میلیونی تور قطب شمال جزو گرانترین آن ها است. در عین حال، تورهای زمینی استانبول نیز هستند که کمتر از ۱۰ میلیون تومان برای مردم کشورمان تمام می شوند.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ قیمت تور خارجی دست‌کم هفت میلیون تومان است و این هزینه گاهی از ۲۵۰ میلیون تومان برای هر نفر فراتر می‌رود. یکی از ارزان‌ترین تور‌های خارجی برای ایرانی‌ها، تور استانبول محسوب می‌شود که مدت اقامت مسافران در کشور همسایه چهار شب است و مسافران با اتوبوس راهی ترکیه می‌شوند. در طرف مقابل یکی از گران‌ترین تور‌های خارجی، تور قطب شمال محسوب می‌شود و هزینه آن حداقل ۲۶۰ میلیون تومان برای هر نفر است. بین سایر تور‌های خارجی تور ژاپن را برخی از شرکت‌های فعال در عرصه گردشگری نزدیک ۱۵۰ میلیون تومان می‌فروشند و خرید تور ترکیبی اروپا که شامل ۱۰ شب اقامت در چهار کشور فرانسه، بلژیک، هلند و آلمان می‌شود، دست‌کم ۸۰ میلیون تومان آب می‌خورد

قیمت تور‌های اروپایی

قیمت تور اروپا نزدیک ۸۰ میلیون تومان است. تور ترکیبی اروپا که مسافران با آن به فرانسه، بلژیک، هلند و آلمان برده می‌شوند، حدود ۷۸ میلیون تومان فروخته می‌شود. مدت اقامت این تور ۱۰ شب است و مسیر هوایی از طریق هواپیمایی ایران‌ایرتور طی می‌شود. تور بارسلون اسپانیا را شرکت‌های فعال در عرصه گردشگری ۵۴ میلیون تومان می‌فروشند. در این تور مسیر هوایی از طریق هواپیمایی ترکیش انجام می‌شود و مدت اقامت هشت شب خواهد بود. خرید تور زوریخ سوئیس از ۴۷ میلیون تومان شروع می‌شود. مدت اقامت مسافران این تور شش شب است و مسافران با پرواز ترکیش به زوریخ می‌روند. تور ارمنستان را می‌شود با ۱۲ میلیون تومان خرید. مدت اقامت مسافران این تور در ارمنستان چهار شب است و مسافران در این کشور راهی هتل سه‌ستاره می‌شوند. تور زمینی گرجستان در تابستان ۱۴۰۱ حدود ۱۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. اتوبوس vip مسافران را از تهران به باتومی می‌رساند و این مسیر حدود ۲۲ ساعت طوبل می‌کشد. مسافران این تور در هتل‌های چهارستاره اقامت خواهند داشت. بین تور‌های اروپایی تور زمینی ترکیه یکی از ارزان‌ترین انتخاب‌ها به‌شمار می‌رود. تور زمینی استانبول و دیگر شهر‌های ترکیه را می‌شود با هفت، هشت میلیون تومان خرید.

قیمت انواع تور اروپایی

تور مدت اقامت قیمت
ترکیبی اروپا ۱۰ شب ۸۰ میلیون تومان
بارسلون اسپانیا هشت شب ۵۴ میلیون تومان
زوریخ سوئیس شش شب ۴۷ میلیون تومان
ارمنستان چهار شب ۱۲ میلیون تومان
گرجستان (زمینی) چهار شب ۱۰ میلیون تومان
استانبول (زمینی) چهار شب

هفت میلیون تومان

قیمت تور‌های آسیایی

تور هند حداقل ۷۵ میلیون تومان فروخته می‌شود. در این تور پرواز از طریق هواپیمایی فلای‌دوبی انجام می‌شود و طی اقامت دو هفته‌ای خود به آگرا، دهلی، بنارس، گوآ و بمبئی برده می‌شوند. با این حال تور هند گران‌ترین تور آسیایی نیست و الان قیمت تور ژاپن از ۱۵۶ میلیون تومان شروع می‌شود. مدت این تور ۱۰ روز خواهد بود، بازدید از شهر‌های توکیو، اوساکو، کیوتو و هاکونه جزو برنامه‌های این تور است و مسافران در هتل‌های چهار ستاره اقامت خواهند داشت. بین سایر تور‌های آسیایی، تور مالدیو به‌چشم می‌خورد که هزینه آن برای هر نفر نزدیک ۴۳ میلیون تومان خواهد بود. بین تور‌های خارجی ارزان‌قیمت می‌شود تور ترکیبی تاجیکستان و ازبکستان را ۱۱ میلیون تومان خرید. اقامت دو هفته‌ای مسافران در این تور از شهر‌های خجند، پنجکنت، سمرقند و بخارا دیدن می‌کنند. تور دوبی با مدت اقامت سه شب یکی دیگر از گزینه‌های ارزان‌قیمت بین تور‌های آسیایی است و برای خرید آن باید هر نفر حدود هشت میلیون تومان کنار بگذارد.

قیمت انواع تور آسیایی

 

تور

مدت اقامت قیمت
ژاپن ۱۰ شب ۱۵۶ میلیون تومان
هند دو‌ هفته‌ ۷۵ میلیون تومان
مالدیو پنج شب ۴۳ میلیون تومان
ترکیبی تاجیکستان و ازبکستان دو هفته ۱۱ میلیون تومان
دوبی سه شب

هشت میلیون تومان

قیمت سایر تور‌های خارجی

تور ونزوئلا حدود ۶۰ میلیون تومان آب می‌خورد. تور لحظه آخری کاراکاس از تهران با مدت اقامت پنج شب دقیقا ۵۹ میلیون تومان فروخته می‌شود. مسیر هوایی تهران کاراکاس در این تور با هواپیمایی ترکیش ایرلاینز طی می‌شود و توریست‌ها در هتل چهارستاره اقامت خواهند داشت. یکی از گران‌ترین تور‌های ونزوئلا ۶۴ میلیون تومان فروخته می‌شود. در این تور مسافران به‌جای هتل چهارستاره در اقامتگاهی پنج‌ستاره اقامت خواهند داشت و مدت اقامت همان پنج شب است. تور ونزوئلا درحالی با این ارقام فروخته می‌شوند که یکی از گر‌ان‌ترین تور‌های خارجی، تور قطب شمال است. قیمت تور قطب شمال از ۲۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. مسافران این تور ۱۱ شب در جزایر اسوالبارد اقامت دارند و محل اقامت سه شب در هتل چهارستاره و هشت شب در کشتی کروز خواهد بود. سفر با کشتی کروز در آب‌های سرد شمالی و دیدن حیات وحش منطقه‌ی آرکتیک جزو برنامه‌های این تور است. بین تور‌های خارجی که قیمت آن‌ها برای هر نفر بیشتر از ۱۰۰ میلیون تومان است، تور‌های ماداگاسکار با قیمت ۱۳۶ میلیون تومان، کنیا ۱۱۳ میلیون تومان و اوگاندا ۱۰۹ میلیون تومان فروخته می‌شوند.

قیمت انواع تور‌های خارجی  

تور

مدت اقامت

قیمت
قطب شمال ۱۰ شب ۲۶۰ میلیون تومان
ماداگاسکار ۱۰ شب ۱۳۶ میلیون تومان
کنیا ۹ شب ۱۱۳ میلیون تومان
اوگاندا شش شب ۱۰۹ میلیون تومان
ونزوئلا پنج شب ۵۹ میلیون تومان
منبع: فرارو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *