چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳

توسعه شبکه پروازی ایران و امارات با هدف تقویت بخش توریسم

معاون گردشگریِ وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از توسعه شبکه پروازی ایران و امارات با هدف تقویت بخش توریسم خبر داده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ علی‌اصغر شالبافیان در دیدارِ «حمد عبیدالله»، نماینده یکی از شرکت‌های هواپیمایی امارات، با اشاره به این‌که خطوط هوایی فلای دبی با دارا بودن پروازهای کانکشن یا دارای نقطه اتصال، برای ارتباط کشورهای مختلف با ایران اهمیت قابل ‌توجهی دارد، گفت: پیرو تقاضای گردشگران ورودی از لاهور پاکستان، حیدرآباد هند، بحرین، کویت و عمان در نظر داریم ظرفیت‌های موجود از جمله شبکه فعال پروازی ایران و امارات را به خدمت بگیریم.

او همچنین از تجمیع ظرفیت‌های بخش خصوصی و دولتی به منظور گسترش روابط گردشگری میان ایران با کشورهای همسایه سخن گفت.

حمد عبیدالله، معاون بازرگانی این شرکت هواپیمایی اماراتی، در این دیدار به گزارش‌های دریافت شده از همایش فعالان گردشگری ایران و عراق که اخیراً با هدف افزایش تبادلات گردشگری در شهر مشهد برگزار شد، از اهمیت این رویداد سخن گفت و افزود: فراهم کردن ارتباط بخش خصوصی کشورها در توسعه روابط گردشگری مؤثر است.

او با بیان این‌که هم‌اکنون تعداد ۳۰ پرواز به صورت هفتگی از طریق خطوط هوایی این شرکت هواپیمایی به ایران برقرار است، از افزایش این ظرفیت در آینده‌ای نزدیک تا سقف ۵۰ پرواز خبر داد و تکیه بر این ظرفیت را در هدایت گردشگران به سوی مقاصد گردشگری ایران مؤثر دانست.

عبیدالله با اشاره به این‌که پروازهای این شرکت هواپیمایی به صورت هفتگی به شهرهای شیراز، بندرعباس، تهران، اصفهان و مشهد در حال انجام است، درباره بهره‌برداری از پروازهای دارای نقطه اتصال از پاکستان و عمان به ایران تاکید کرد و فراهم آوردن ارتباط بخش خصوصی دو کشور ایران و امارات را در برنامه‌ریزی و دستیابی به استراتژی‌های اجرایی دارای اهمیت دانست.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *