پ٫ خرداد ۳۱ام, ۱۴۰۳

توسعه گردشگری سلامت ایران با کشور قزاقستان

مقامات ایرانی و قزاق در دیدار با یکدیگر از طرح هایی مبنی بر گسترش همکاری در حوزه گردشگری سلامت و تبادل دانشجو میان دو کشور استقبال کردند.

به گزارش توریسم اینترنشنال، استاندار گلستان در دیدار با سرکنسول جمهوری قزاقستان در گرگان با اشاره به اینکه ضرورت افزایش تبادلات با این کشور، اظهار کرد: توسعه گردشگری سلامت و تبادل دانشجو محور تعاملات ما با قزاقستان خواهد شد.

علی محمد زنگانه عصر امروز در دیدار با ایربال احمداُف که در دفتر استاندار گلستان برگزار شد با اشاره به اینکه استان گلستان ظرفیت های بسیار قابل توجهی در حوزه اشترامات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با کشور قزاقستان دارد، اظهار کرد: امیدواریم در دوره جدید مدیریت کشور و استان گلستان سطح ارتباطات را با کشور دوست و همسایه خودمان قزاقستان افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه از توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی با قزاقستان استقبال می کنیم، افزود: دو کشور ایران و قزاقستان دارای ظرفیت های بالایی هستند که می تواند به توسعه هر دو کشور به صورت پایدار کمک کند.

استاندار گلستان با تاکید بر اینکه هدف ما در وهله نخست افزایش سطح ارتباطات و نگاه ویژه به ظرفیت های موجود و زودبازده است، خاطرنشان کرد: رشد صادرات و واردات متقابل، توسعه گردشگری سلامت و تبادل دانشجو می تواند محور تعاملات ما با قزاقستان شود.

زنگانه با اشاره به اینکه استفاده متقابل از توانمندی های موجود می تواند موجب تحکیم ارتباطات دو طرف نیز شود، ادامه داد: گلستان استانی با ظرفیت های بالای بالقوه و بالفعل است که اگر مسئولان کشور قزاقستان نیز به این ظرفیت ها توجه کنند متوجه ضرورت های توسعه روابط با این استان خواهند شد.

بیش از ۱۰ هزار نفر قزاق در استان گلستان ساکن هستند که ارتباطات خویشاوندی و فرهنگی بسیاری با مردم کشور قزاقستان دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *