ی٫ خرداد ۶ام, ۱۴۰۳

توسعه “گردشگری سلامت” میان کرمانشاه و خانقین عراق

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه خبر از برنامه‌ریزی و عقد تفاهم‌نامه برای توسعه مناسبات گردشگری سلامت بین کرمانشاه و خانقین عراق داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ جبار گوهری در نشست با نمایندگان بخش خصوصی با محوریت توسعه گردشگری سلامت بین کرمانشاه و خانقین عراق، اظهار کرد: توسعه گردشگری سلامت از جمله اولویت‌های این اداره‌کل است که با توجه به ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های بسیار مناسب پزشکی در استان که امکان ارائه خدمات بین‌المللی را دارند، در دستورکار قرار گرفته است.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه، افزود: با توجه به نزدیکی و مناسبات فرهنگی گسترده و نیز نیاز به خدمات پزشکی، استان خانقین عراق می‌تواند یکی از بازارهای هدف برای دفاتر خدمات گردشگری کرمانشاه باشد.

وی افزود: توسعه گردشگری سلامت در این حوزه دو بخش دارد که بخشی از آن مربوط به خدماتی است که در استان کرمانشاه ارائه می‌شود و بخشی مربوط به کشور عراق و اینکه تردد و مسائل مربوطه مانند ویزا چگونه انجام شود.

گوهری تصریح کرد: در استان کرمانشاه همه شرایط برای پذیرش و خدمات‌دهی به مسافران سلامت فراهم است و ما به دنبال رایزنی و برنامه‌ریزی برای تسهیل در این مراودات و افزایش حضور دفاتر خدمات مسافرتی استان در این حوزه هستیم.

وی تاکید کرد: توسعه گردشگری سلامت در استان کرمانشاه با محوریت دفاتر خدمات گردشگری که برای این امر مجوز دارند، انجام می‌شود.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه، با بیان اینکه ۹ دفتر خدمات گردشگری در استان مجوز ورود به گردشگری سلامت را دارند، گفت: بخش خصوصی اگر می‌خواهد به این حوزه ورود کند یا باید مجوز دفتر بگیرد و یا با دفاتر موجود همکاری و مشارکت کند.

وی افزود: همکاری دو جانبه بخش خصوصی و دفاتر خدمات گردشگری می‌تواند مشکلات مالی و تامین کادر پزشکی مورد نیاز را رفع کند.

گوهری در خاتمه تاکید کرد: با جدیت پیگیر مجوزهای لازم و پرداخت تسهیلات مورد نیاز به کسانی که به حوزه توسعه گردشگری سلامت ورود کنند، هستیم.

در این نشست مقرر شد دفاتر خدمات گردشگری دارای مجوز استان برای توسعه همکاری و اخذ مجوزهای لازم به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی معرفی و برای جذب و ورود گردشگران سلامت بین دفاتر منتخب و سرمایه‌گذار متقاضی خدمات‌دهی در این بخش تفاهم‌نامه همکاری منعقد شود.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *