ی٫ خرداد ۲۷ام, ۱۴۰۳

خرید، فروش و حمل مار، سمندر و لاک‌پشت جرم است

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان  اعلام کرد که هرگونه خرید، فروش و حمل مار، سمندر و لاک‌پشت جرم است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ رضا زمانی افزود: عمدتا حیوانات تزئینی که در روزهای پایانی سال بازار گرمی دارند، مهاجر و کمیاب هستند و فروش آنها تخلف است و با متخلفان و عرضه کنندگان این جانوران برخورد جدی می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: از سویی دیگر پس از مدتی مردم به دلیل عدم توانایی در نگهداری این دسته از حیوانات آن‌ها را در طبیعت رها می‌کنند که خود باعث بروز مشکلات زیست محیطی می‌شود.

زمانی اظهار داشت: متخلفان به مراجع قضایی معرفی می شوند و طبق قانون به جزای نقدی و یا از یک تا شش ماه حبس تعزیری محکوم خواهند شد به همین منظور گشت ویژه ای برای نظارت و برخورد با متخلفان در استان گیلان ایجاد شده است.

وی اعلام کرد: همچنین ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان در طول ایام تعطیلات نوروز به صورت شبانه روزی عرصه های طبیعی استان را تحت نظارت قرار خواهند داد و در صورت مشاهده هر گونه تعدی به تنوع زیستی استان اعم از گیاهی، جانوری و عرصه های طبیعی اعمال قانون خواهند کرد.

زمانی گفت: از مردم تقاضا داریم در صورت مشاهده خرید یا فروش چنین حیواناتی با شماره‌گیری ۱۵۴۰ به اداره کل محیط زیست اطلاع داده و از این کار جلوگیری کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان همچنین از بازدید رایگان موزه تاریخ طبیعی و تنوع زیستی واقع در اداره کل به مناسبت روز جهانی حیات وحش برابر با ۱۲ اسفند ماه خبر داد.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *