س٫ فروردین ۲۸ام, ۱۴۰۳

درآمد ۴.۴ میلیون دلاری استان آذربایجان غربی از صادرات صنایع دستی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان غربی اعلام کرد که این استان در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰، بیش از چهار میلیون دلار صادرات صنایع دستی داشته است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ جلیل جباری افزود: طی ۶ ماهه نخست سال جاری انواع صنایع دستی استان به ارزش ۴ میلیون و ۴۲۹ هزار و ۹۶۱ دلار صادر شده است که با پیش بینی تحقق ۴ میلیون دلاری صادرات طی ۳ ماهه پایانی سال جاری، امید است این میزان صادرات به ۸ میلیون دلار برسد.

وی بااشاره به اینکه برای ۴۵۰ نفر از محل صدور مجوزهای سه گانه و مشاغل خانگی طی ۹ ماهه نخست سال شغل ایجاد شده است، گفت: طی برنامه ریزی انجام شده و باتحقق ایجاد اشتغال برای ۱۰۰ نفر دیگر تا پایان سال، اشتغال ایجاد شده در این بخش به ۵۵۰ نفر خواهد رسید.

جباری بااشاره به اینکه آموزشهای شاغلین صنایع دستی در حال انجام است، یادآور شد:  ۲۵۶ نفر از شاغلین صنایع دستی استان طی سال جاری از آموزشهای لازم بهره مند می شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با تاکید بر اهمیت بهره مندی هنرمندان از بیمه گفت:  امسال ۲۹ نفر از هنرمندان حوزه صنایع دستی در استان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

وی همچنین گفت: طی ۹ ماهه نخست سال،با رای داوران، آثار ۲۰ نفر از هنرمندان صنایع دستی استان مهر اصالت ملی دریافت کرد.

جباری بااشاره به برپایی یک نمایشگاه صنایع دستی در استان طی سال جاری، اظهار کرد: طی سال جاری ۵۰۰ فقره بازدید از کارگاههای صنایع دستی استان انجام شده است.

وی بااشاره به اعطای ۲۰۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره مشاغل خانگی،تبصره ۱۶ و ۱۸ اظهار کرد: ۷۵٠ میلیون ریال نیز تسهیلات بلاعوض به هنرمندان شهری و روستایی استان طی سال جاری اعطا شده است.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *