ج٫ فروردین ۳۱ام, ۱۴۰۳

درجه بندی و نرخ گذاری ۱۲۲ واحد از تاسیسات گردشگری استان خراسان جنوبی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی، خبر از درجه‌بندی و نرخ‌گذاری ۱۲۲ واحد از تأسیسات گردشگری این استان داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ حسن رمضانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم‌اکنون در سطح استان ۲۱۶ واحد تأسیسات گردشگری شامل هتل، اقامتگاه بوم‌گردی، رستوران بین‌راهی، اقامتگاه بوم‌گردی و مجتمع گردشگری فعالیت دارند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی افزود: با توجه به آغاز عملیات ارزیابی تأسیسات گردشگری و تشکیل کمیسیون درجه‌بندی استان در راستای صدور گواهینامه کیفیت، ۴۰ واحد در مرحله ارزیابی اولیه و رفع مغایرت هستند که پس از رفع نقص وارد چرخه استانداردسازی و طرح تطبیق خواهند شد.

رمضانی تصریح کرد: به استناد آیین‌نامه اجرایی ایجاد، اصلاح و تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تأسیسات گردشگری و نظارت بر فعالیت آن‌ها بنا بر شیوه‌نامه و ضوابط مدون کیفیت خدمات در حال حاضر به چهار دسته از این تأسیسات شامل هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، واحدهای اقامتی بین‌راهی و واحدهای پذیرایی بین‌راهی که دارای ضوابط کیفی هستند و قابلیت قرارگیری در فرایند طرح تطبیق را دارا بوده، اختصاص دارد.

وی ادامه داد: این تأسیسات بر اساس مشخصات فنی، تجهیزات، نیروی انسانی و کیفیت ارائه خدمات درجه‌بندی می‌شوند.

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *