ی٫ فروردین ۲۶ام, ۱۴۰۳

دور زدنِ کامل کره زمین توسط خلبان جوان اروپایی

زارا روث‌فورد خلبان ۱۹ ساله بلژیکی-بریتانیایی سعی دارد به جوانترین زنی تبدیل شود که به تنهایی دور دنیا پرواز می کند.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ این خلبان ۱۹ ساله بلژیکی-بریتانیایی که در ماه اوت بلژیک را برای این سفر ترک کرد، امیدوار است تا اواسط ژانویه ۲۰۲۲ سفر ۵۱ هزار کیلومتری خود در پنج قاره و ۵۲ کشور را به پایان برساند.

او به خبرنگاران در پایتخت اندونزی گفت که سخت‌ترین مسیری که تاکنون پرواز کرده است در شمال روسیه بود زیرا اگر مشکلی پیش می‌آمد رسیدن کمک در دمای زیر صفر احتمالا ساعت‌ها طول می‌کشید.

او گفت: «اگر به هر دلیلی موتور دچار مشکل شود، فکر می‌کنم می‌توانم زنده بمانم. می‌توانم روی زمین فرود بیایم یا از چتر نجات استفاده کنم یا داخل آب بپرم. در نهایت خوب خواهم شد.»

وی با این حال افزود: «مشکل این است که اگر من در دمای منفی ۳۵ درجه سانتی‌گراد باشم، وقتی روی زمین فرود بیایم و سه ساعت با نزدیک‌ترین انسان فاصله داشته باشم، در واقع نمی‌دانم چقدر می‌توانم زنده بمانم.»

روث‌فورد برای رسیدن به معیارهای پرواز به دور دنیا، دو نقطه مقابل یکدیگر در کره زمین را مشخص کرده است که یکی شهر جمبی در اندونزی و دیگر شهر توماکوی کلمبیا است.

وی با توصیف این که هر پرواز به تنهایی یک «ماجراجویی» و چالش هوشمندانه است، ابراز امیدواری کرد که سفر او الهام‌بخش دیگر زنان جوان در حوزه‌های هوانوردی، علم، فن‌آوری، ریاضیات و مهندسی باشد.

رکوردی که او برای شکستن آن تلاش می‌کند متعلق به شستا ویز است که در سال ۲۰۱۷ یعنی در زمان پرواز انفرادی به دور دنیا ۳۰ ساله بود.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *