چ٫ خرداد ۲ام, ۱۴۰۳

رشد سفر گردشگران به همدان از اسفند ماه پارسال تا فروردین ۱۴۰۳

رئیس اداره گردشگری و میراث فرهنگی همدان با اشاره به رشد تعداد سفر ها به این استان گفت: از اسفند ماه سال گذشته تا دوم فرودین ۱۴۰۳، حدود ۱۰۴ هزار گردشگر از جاذبه های گردشگری همدان بازدید کردند.

به گزارش توریسم‌اینترنشنال، محسن معصوم‌علیزاده گفت: دستکند زیرزمینی سامن که به تازگی بازگشایی شده است با استقبال کم‌نظیر گردشگران نوروزی روبرو شده است.

وی با اشاره به اینکه همدان دارای جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، تفریحی و موزه‌هایی است که هر یک جاذبه‌ای منحصربفرد محسوب می‌شوند، افزود: غار علیصدر، آرامگاه بوعلی‌سینا، آرامگاه باباطاهر، محوطه تاریخی هگمتانه و کتیبه‌های گنجنامه از جمله آثار پربازدید در شهر همدان هستند.

معصوم‌علیزاده اضافه کرد: شهر زیرزمینی سامن، باغ تاریخی سیفیه و مینی ورلد در شهرستان ملایر، سراب‌های شهرستان نهاوند، پارک توریستی کمربسته سرکان، آرامگاه حبقوق‌نبی و کاروانسرای جهانی فرسفج در شهرستان تویسرکان نیز بیشترین آمار بازدیدکنندگان نوروزی را داشته‌اند.

وی تصریح کرد: روستای هدف گردشگری حیدره‌قاضی‌خان و کاروانسرای جهانی تاج‌آباد در شهرستان بهار و روستای هدف گردشگری قلعه جوق و برج امامزاده ازناو در شهرستان فامنین نیز از اماکن پر بازدید در استان همدان هستند.

دبیر ستاد خدمات سفر استان همدان در پایان اعلام کرد: در مدت یادشده ۹۱ بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، دفاتر مسافرتی، رستوران‌ها، مراکز پذیرایی و بین‌راهی صورت گرفته که ۳ فقره تذکر و ۲ فقره تشویقی صادر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *