ی٫ اسفند ۱۳ام, ۱۴۰۲

رواج «گردشگری زایمان» به آرژانتین در بین زنان روس

مقامات امور مهاجرتی آرژانتین گزارش داده‌اند از زمان آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین، موجی از زنان باردار روس به قصد اخذ تابعیت آرژانتینی برای فرزندانشان، به بوئنوس آیرس سفر کرده‌اند.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ فلورنسیا کارینیانو مدیر اداره مهاجرت آرژانتین روز جمعه با اعلام این خبر گفت که تحقیقات قضایی در مورد «تجارت پرسود» دلالان با «وعده اخذ پاسپورت آرژانتینی» را در دستور کار خود قرار داده است.

خانم کارینیانو این سخنان را زمانی مطرح کرد که روز پنجشنبه ۳۳ زن باردار – که همگی در هفته‌های ۳۲ تا ۳۴ بارداری خود بسر می‌بردند – در یک پرواز وارد فرودگاه بوئنوس آیرس شدند. چند تن از این زنان در ابتدای امر با مشکل مجوز ورود مواجه بودند اما در نهایت همگی آن‌ها وارد کشور آرژانتین شدند.

هرچند «گردشگری زایمان» یا «زادگردی» مفهوم جدیدی نیست؛ اما محدودیت سفر اتباع روسیه به برخی کشورهای غربی بواسطه آغاز تهاجم نظامی مسکو به اوکراین سبب شده تا والدین روس، کشور آرژانتین را برای کسب امتیاز شهروندی دوم به فرزندان خود انتخاب کنند. اتباع روسیه برای سفر به آرژانتین نیاز به اخذ روادید ندارند.

خانم کارینیانو این را هم افزود که حدود ۱۰ هزار و پانصد زن باردار روس در سال گذشته میلادی وارد این کشور در قاره آمریکای جنوبی شده‌اند. از این تعداد پنج هزار و ۸۰۰ نفر از سه ماه آخر بارداری خود بودند.

این مقام اداره مهاجرت آرژانتین اضافه کرد که از این تعداد، حدود هفت هزار زن پس از زایمان به کشور خود بازگشتند و سپس وکلای آرژانتینی ادامه روند اداری اخذ تابعیت آرژانتینی برای نوزاد و متعاقب آن والدین را انجام می‌دهند.

فلورنسیا کارینیانو خاطرنشان کرد که «نمی‌توانیم به آن‌ها اجازه دهیم که بی‌شرمانه به ما دروغ بگویند و بگویند که گردشگر هستند در حالی که چنین نیست.»

بیشتر بخوانید:

اعتصاب تاریخی کارکنان بخش بهداشت و درمان بریتانیا

آغاز به کار رویداد بین‌المللی گردشگری سلامت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *