س٫ مهر ۴ام, ۱۴۰۲

زاینده رود جان دوباره می گیرد

از تاریخ ۱۲ بهمن ماه سال جاری پس از گذشت ماه ها، بار دیگر زاینده رود اصفهان پر آب می شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با توجه ضرورت تعیین زمان بازگشایی زاینده‌رود برای کشت گفت: ۱۲ بهمن افزایش خروجی سد برای توزیع آب در شبکه‌های آبیاری شرق اصفهان انجام می‌شود.

از آنجایی که زاینده‌رود اصفهان در ۱۶ ماه گذشته تنها یک مرتبه به مدت ۱۰ روز در تیرماه سال جاری برای آبیاری باغات کشاورزی شرق جریان یافت تصمیماتی برای جریان دوباره آن گرفته شد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

مهران زینلیان درباره جزئیات جریان دوباره زاینده‌رود گفت: بر اساس تصمیم کارگروه سازگاری با کم‌آبی مبنی بر انجام توافق کشاورزان مناطق شهرستان‌های شرق و شهرستان‌های غرب استان و تعیین تکلیف زمان بازگشایی زاینده‌رود، در این مورد توافق لازم صورت گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به توافق صورت گرفته بین کشاورزان و همچنین ضرورت تعیین تکلیف زمان بازگشایی زاینده‌رود به منظور زمینه‌سازی لازم برای کشت، مقرر شد روز سه شنبه مورخ ۱۲ بهمن ماه نسبت به افزایش خروجی سد زاینده‌رود به منظور توزیع آب در شبکه های آبیاری شرق اصفهان اقدام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تصریح کرد: میزان حجم بازگشایی آب برای مناطق شرق استان بر اساس حجم موجود سد زاینده‌رود و با رعایت خط قرمز شرب آب استان انجام می‌شود.

بنا بر اعلام مسئولان و در شرایطی که قرار بود تصمیم‌گیری در این خصوص شنبه هفته آینده انجام شود، این اطلاع رسانی و تصمیم گیری از سوی استانداری اصفهان پیش از موعد جلسه روز شنبه انجام شد تا کشاورزان فرصت آماده سازی زمین به منظور کشت را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *