چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳

زمان برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری اعلام شد

برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌ وابسته از ۱۸ تا ۲۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ در تهران و همچنین آغاز برنامه‌ریزی برای سفرهای نوروز ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال،مصطفی فاطمی در نشست تخصصی معاونان گردشگری ادارات کل استانی با اشاره به آغاز برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌ها برای نمایشگاه بین‌المللی گردشگری امسال، گفت: این نمایشگاه ۱۸ تا ۲۱ بهمن در سالن ۳۸ و سالن‌های اطراف آن در محل نمایشگاه‌های بین المللی برگزار می‌شود. رویکرد این نمایشکاه استان‌محور و نقش بخش خصوصی در کنار شهرداری‌ها و سایر نهادهایی که در حوزه گردشگری فعالیت می‌کنند، پررنگ است. همچنین بحث سرمایه‌گذاری یکی از مهم‌ترین رویکردهای ما در نمایشکاه امسال خواهد بود.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی بیان کرد: از وزارت کشور درخواست‌ کرده‌ایم تا نامه‌ای را به استان‌ها برای برگزاری نشست‌های ویژه توسط شهرداری‌ها به‌منظور معرفی ظرفیت‌های تک تک شهرستان‌ها ارسال کند. همچنین شهرداری‌ها به معین‌های گردشکری تأسیسات معدنی ورود پیدا کرده‌اند.

فاطمی همچنین به برگزاری جلسات ستاد اجرایی استان‌ها به‌منظور برنامه‌ریزی برای نوروز ۱۴۰۲ اشاره کرد و افزود:‌ با هماهنگی استانداران به‌عنوان رؤسا و مدیران کل به‌عنوان دبیران ستاد اجرایی خدمات سفر، استان‌ها برنامه‌ریزی برای تعطیلات نوروز را آغاز کرده‌اند.

احمد تجری ـ مدیرکل سرمایه‌گذاری، زیرساخت و مناطق نمونه گردشگری ـ نیز گفت: یکی از رویکردهای اصلی نمایشگاه گردشگری بحث سرمایه‌گذاری و آماده کردن فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی توسط شهرداری‌ها است که با غرفه‌های مشخص در نمایشگاه حضور خواهند داشت.

بیشتر بخوانید:

رونمایی از پوستر دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس

برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی فرهنگ ایران در کیش

استفاده از تهاتر با مجریان نمایشگاه‌های گردشگری بین‌المللی در توسعه گردشگری ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *