ش٫ تیر ۲ام, ۱۴۰۳
گردشگری در کشور

شناسایی بیش از ۱۰۰ نقطه گردشگری جدید در کشور

بیش از ۱۰۰ نقطه جدید گردشگری در کشور شناسایی شده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال،مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، خبر از شناسایی بیش از ۱۰۰ نقطه جدید گردشگری در ایران داد.

سید مصطفی فاطمی، مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، درباره طرح گردشگری نقطه‌ای گفت:

طرحی با عنوان مدیریت نوآورانه مقاصد گردشگری داریم که روی نقاط مختلف کشور که قابلیت توسعه گردشگری دارند، متمرکز می‌شود و سعی می‌کند همه ظرفیت‌های زیرساختی و توسعه‌ای که در حوزه گردشگری موثر است روی آن نقطه متمرکز کند.

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد:

این طرح یک فعالیت بین بخشی در بین دستگاه‌های مختلف است و الان روی تعداد محدودی مراکز گسترده متمرکز شده است. علاوه بر این مدیریت مقاصد گردشگری قبلا در جوامع بین‌المللی هم بوده است.

فاطمی افزود:

در اجرای این طرح تسهیل‌گرانی به مناطق مدنظر اعزام می‌شوند و وظیفه برنامه‌ریزی، ارتباط با جامعه گردشگری و جامعه محلی را در راستای توسعه پایدار این حوزه بر عهده دارند.

وی درباره شناسایی برخی نقاط نیز افزود:

تا الان برخی نقاط را شناسایی کردیم و مطالعات در حال انجام است و بنا داریم قبل از اینکه تسهیل‌گران را به این مناطق اعزام کنیم، آن‌ها را آموزش دهیم.

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی، با بیان اهداف این طرح گفت:

هدف از اجرای این طرح، توسعه محور گردشگری در روستاها برای ثبت جهانی است تا بتوانیم بر اساس شاخص‌های جهانی گردشگری، در رونق آن روستا بین دهکده‌های جهانی گردشگری که سازمان جهانی جهانگردی آن را اعلام می‌کند، موثر باشیم.

فاطمی ادامه داد:

بیش از ۱۰۰ نقطه جدید گردشگری در کشور شناسایی شده، اما در مرحله اول، قرار است ۱۰ نقطه برای اعزام تسهیل‌گران تعیین شود که به‌محض اتمام مطالعات اولیه، طرح در مقاصد برتر آغاز خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

یافته‌های جدید باستان‌شناسی در قلعه اولتان قالاسی اردبیل

انتخاب طبس به عنوان چهارمین قطب گردشگری مذهبی در کشور

حضور ایران در نمایشگاه گردشگری لندن/فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *