پ٫ اسفند ۱۰ام, ۱۴۰۲

صدها هزار نفر درگیر طوفان‌های شدید زمستانی در آمریکا شدند

طوفان زمستانی در ایالات متحده روز پنجشنبه صدها هزار نفر را بدون برق گذاشت و صدها پرواز را زمین گیر کرد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛بخش وسیعی از شمال ایالات متحده از ایالت واشنگتن تا نیوانگلند همچنان در وضعیت هشدار قرار دارند. سازمان هواشناسی آمریکا اعلام کرد تندبادهایی به سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت دما را در برخی مناطق تا منفی ۴۵ درجه سلسیوس کاهش خواهد داد.

به گزارش مقامات، صبح روز پنج‌شنبه وزش تندبادها باعث قطع برق حدود ۹۰۰ هزار خانه و کسب‌وکار در ویسکانسین، میشیگان، ایلینوی، ایندیانا و نیویورک شد. این طوفان همچنین بیش از ۱۳۰۰ پرواز را در سراسر آمریکا لغو کرد یا به تاخیر انداخت.

این در حالی است که در بخش‌های دیگری از آمریکا مانند جکسون‌ویل و فلوریدا هوای بهاری برای روز‌های آینده پیش‌بینی شده است و قرار است دمای هوای این مناطق به ۳۱ درجه سانتی‌گراد برسد.

در غرب آمریکا اما تصاویر ویدئویی و عکس‌های موجود در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که خودروها در جاده‌ها گیر کرده‌اند. مقامات آمریکایی به مردم برای رانندگی در این شرایط هشدار دادند.

ریچارد بان، از مرکز پیش بینی آب و هوای سرویس هواشناسی در کالج پارک، مریلند، گفت: «سفر در جاده‌ها می تواند عملا غیر ممکن باشد.»

برای ارتفاعات بالا حتی در منطقه لس ‌آنجلس نیز شرایط کولاک پیش بینی شده است. احتمال دارد تا روز شنبه کوه بالدی در ۷۲ کیلومتری شرق لس ‌آنجس با بیش از دو متر برف پوشیده شود.

این در حالی است که پیش‌بینی می‌شد طوفان در روز پنجشنبه فروکش کند.

کارشناسان می گویند فراوانی و شدت فزاینده چنین طوفان‌هایی که با گرمای شدید و دوره‌های خشک‌ در هم آمیخته شده‌اند، از علائم تغییرات آب و هوایی است.

بیشتر بخوانید:

گرمای جهانی کاکتوس‌ها را جایگزین برف در دامنه کوه‌های سوئیس کرده است

کاهش دائمی استانداردهای زندگی در بریتانیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *