ی٫ تیر ۲۴ام, ۱۴۰۳
محددیت های سفر به فرانسه

فرانسه، رتبه اول جذب گردشگر در اروپا

فرانسه نه تنها در بین گردشگران اروپایی به ویژه بریتانیایی‌ها، آلمانی‌ها و بلژیکی‌ها – محبوب است، بلکه از مهمترین مقصدهای گردشگران چینی و آمریکایی است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛بررسی شرکت گلوبال‌دیتا (GlobalData) نشان می‌دهد که سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون گردشگر به ۴۴ کشور اروپایی سفر می‌کنند که در این میان دو کشور پذیرای ۳۰ درصد از این تعداد گردشگر هستند.

به گزارش یورونیوز، بر اساس گزارش گلوبال‌دیتا، فرانسه پیش از همه‌گیری کووید-۱۹ با جذب ۸۸.۱ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۹ مهمترین مقصد توریستی در جهان بود. هر چند این جایگاه در سال ۲۰۲۱ به اسپانیا رسید ولی فرانسه با ثبت ورود ۶۶.۶ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۲ در حال پیشی گرفتن از اسپانیا و بازگشت به جایگاه نخست است.

فرانسه نه تنها در بین گردشگران اروپایی به ویژه بریتانیایی‌ها، آلمانی‌ها و بلژیکی‌ها – محبوب است، بلکه از مهمترین مقصدهای گردشگران چینی و آمریکایی است.

گلوبال‌دیتا که در زمینه تحلیل داده‌ها فعال است، برآورد کرده که تعداد گردشگران ورودی به فرانسه بین سال‌های ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۵ با نرخ سالانه ۱۲.۱ درصد رشد کند که در این صورت، این کشور در سال ۲۰۲۵ میزبان ۹۳.۷ میلیون گردشگر خارجی خواهد بود.

بر پایه گزارش گلوبال‌دیتا، یکی از بزرگترین جاذبه‌های فرانسه برای گردشگران خارجی شبکه حمل و نقل آن است که امکان سفر با قطارهای پرسرعت را بین شهرهای بزرگ و معروف این کشور و نیز به مقصد شهرهای توریستی کشورهای همسایه آن فراهم کرده است.

فرانسه در حال آزمایش استفاده از قطارهای پرسرعت‌تر و نیز راه‌اندازی خط راه‌آهن پرسرعت از مبدا پاریس به وین، برلین، میلان و بارسلون است.

اسپانیا در شرایطی با استقبال از ۲۶.۳ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۱ توانست با عبور از فرانسه به رتبه اول جهان صعود کند که تقریبا تمامی کشورهای جهان درگیر موج‌های پی‌ در پی همه‌گیری ویروس کرونا بودند و اعمال محدودیت‌های اجتماعی گسترده امکان سفرهای توریستی را از میان برده بود.

بر اساس گزارش گلوبال‌دیتا، انتظار می‌رود، اسپانیا تا سال ۲۰۲۵، مقصد سفر ۸۹.۵ میلیون گردشگر خارجی شود.

گلوبال‌دیتا شکست این دو کشور را از سوی سایر رقبا تقریبا غیرممکن می‌داند، چرا که برگزاری جشنواره‌ها، فرهنگ و غذای این دو کشور را در کنار سواحل گسترده و زیبا، واجد جذابیت بالایی برای گردشگران بین‌المللی ارزیابی می‌کند.

بیشتر بخوانید: 

تصاویری دیدنی از مارسی فرانسه

سریع ترین روش های یادگیری زبان فرانسه از صفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *