س٫ فروردین ۲۸ام, ۱۴۰۳

فرودگاه های مشهد در صدر جدول پرتراکم‌ترین فرودگاه های کشور قرار گرفتند

رئیس کل فرودگاه های خراسان رضوی اعلام کرد: در شهریور ماه امسال، فرودگاه های مشهد رکورد پرتراکم‌ترین فرودگاه های کشور از لحاظ جمعیت گردشگر را از آن خود کردند.

به گزارش توریسم اینترنشنال، محمود امانی بنی اظهار کرد: امروز، آمار ترافیک مسافری فرودگاه‌ها بیانگر میزان توسعه اقتصادی و حجم جابه‌جایی بار هوایی نیز نشانگر قدرت اقتصادی است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌رضوی با بیان اینکه توسعه فرودگاه‌ها و افزایش سفر و مسافر تأثیرات مستقیم و غیرمستقیمی بر اقتصاد هر منطقه دارد، افزود: اشتغال‌زایی، کمک به رونق و توسعه صنعت گردشگری و خدمات وابسته از مهم‌ترین تأثیرات افزایش سفر و توسعه فرودگاه‌ها است؛ اما در استان خراسان‌رضوی و به‌ویژه مشهدالرضا (ع)، دستاورد مهم‌تر رونق گردشگری زیارت و افزایش ورود زائران داخلی و خارجی علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه امروز فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد مقدس اقدامات کم‌نظیری در مسیر توسعه گردشگری زیارت داشته است، به آخرین گزارش منتشرشده توسط مرکز اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اشاره و خاطرنشان کرد: تنها در شهریورماه امسال، حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست کل پروازها در ۹ فرودگاه کشور انجام شده که فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد در رده دوم قرار گرفته است.

امانی بنی افزود: همچنین ۸۰ درصد نشست و برخاست‌های پروازهای بین‌المللی، در پنج فرودگاه انجام شده که در این زمینه فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد مقدس در رده نخست قرار گرفته است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌رضوی با بیان اینکه در شهریورماه امسال فرودگاه مشهد با متوسط ۱۳۰ مسافر در هر پرواز؛ بیشترین تراکم مسافری را در میان فرودگاه‌های کشور کسب کرده است، بیان کرد: در شهریورماه امسال مسیر تهران به مشهد، پرترددترین مسیر پروازهای داخلی بوده و بیشترین مسافر نیز به مسیر مشهد به تهران اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: اما در میان پروازهای بین‌المللی مسیر مشهد به نجف با تعداد ۲۷۲ پرواز، پرترددترین مسیر بوده و بیشترین مسافر نیز به همین مسیر اختصاص یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *