چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳
فرودگاه عربستان

فروش مشروبات الکلی در فرودگاه های عربستان مجاز شد

بر اساس اعلام دولت عربستان فروش مشروبات الکلی در برخی از فرودگاه ها مجاز می شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ عربستان سعودی در نظر دارد فروش مشروبات الکلی را در مناطق معاف از گمرک Duty free فرودگاه‌های خود آزاد کند.

این طرح قرار است در مرحله نخست شامل فروش محدود الکل برای مسافران ترانزیت بین‌المللی و تنها در چندین فرودگاه تعیین شده باشد.

قرار است در این طرح الزامات سخت‌گیرانه رعایت شود و فروش الکل تنها برای مسافرانی که در مسیرهای از پیش تعیین شده سفر می‌کنند در دسترس قرار گیرد.

این تصمیم در حالی گرفته می‌شود که مصرف یا فروش الکل در حال حاضر در عربستان سعودی ممنوع است.

وال‌استریت ژورنال در گزارشی که ماه قبل منتشر کرده می‌گوید عربستان سعودی قرار است کلان‌شهر نئوم که با هزینه ۵۰۰ میلیارد دلار در حال ساخت است و در سال ۲۰۲۳ تکمیل خواهد شد، مشروبات الکلی نیز سرو شود.

انتظار می‌رود در استراحتگاه ساحلی در جزیره سینداله دریای سرخ یک بار برای فروش شراب‌های ممتاز، یک کوکتل بار جداگانه و همچنین یک بار برای شامپاین و دسر افتتاح شود.

با این حال در ماه مه ۲۰۲۲، شاهزاده خیفا بنت محمد، دستیار وزیر گردشگری عربستان سعودی در سخنانی در مجمع جهانی داووس اعلام کرده بود که ریاض قصد ندارد ممنوعیت مصرف مشروبات الکلی را لغو کند و با وجود محدودیت‌های فعلی همچنان به جذب گردشگر ادامه خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

ورود تماشاگران جام جهانی قطر به عربستان بدونِ ویزا امکان پذیر می شود

بلند پروازی های عربستان سعودی برای سفر به فضا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *