ی٫ فروردین ۲۶ام, ۱۴۰۳
محددیت های سفر به فرانسه

لغو محدودیت های کرونایی سفر در فرانسه

دیگر برای رفتن به کشور فرانسه نیاز به انجام تست کرونا نیست. در پی کاهش کاهش آمار مبتلایان، فرانسه تمامی محدودیت های کرونایی برای سفر به این کشور را لغو کرد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ به نقل از فوربس، مقام‌های فرانسه لزوم ارائه نتیجه منفی آزمایش کرونا، ‌ سابقه ابتلا به کرونا یا واکسینه بودن را از روز یکم اوت سال ۲۰۲۲ برای تمام گردشگرانی که وارد این کشور می‌شوند، لغو کردند.

امضای گواهی که فرد به واسطه آن اظهار می‌کند دارای علائم ویروس کرونا نیست نیز تا هفته گذشته برای گردشگران الزامی بود، اما این محدودیت هم لغو شده است.

همچنین، گردشگران فارغ از واکسینه بودن یا نبودن، دیگر به لحاظ قانونی ملزم نیستند علت مسافرت را مشخص کنند.

البته وزارت بهداشت فرانسه این اختیار را برای خود قائل دانسته در صورتی که نوع جدیدی از ویروس کرونا کشف شود، محدودیت‌های جدید را اعمال کند.

دولت فرانسه همچنان به مردم توصیه می‌کند حین استفاده از وسایل نقلیه عمومی و در فرودگاه‌ها یا ایستگاه‌های اتوبوس از ماسک استفاده کنند. تصمیم‌گیری درباره لزوم استفاده از ماسک حین پرواز نیز به شرکت‌های هواپیمایی محول شده است.

فرانسه اکنون یکی از چندین کشور اروپایی محسوب می‌شود که تمام محدودیت‌های سفری مربوط به ویروس کرونا را لغو کرده است. پرتغال، استونی و فنلاند و حدود ۳۰ کشور دیگر در ماه جولای محدودیت‌های سفری را حذف کردند.

بیشتر بخوانید:

صف های طولانی گمرک فرانسه + ویدئو

تخلیه صدها خانه در فرانسه به علت آتش سوزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *