ش٫ تیر ۲ام, ۱۴۰۳

مشخص شدنِ بهترین تصویر ۲۰۲۱ هابل از نگاه کاربران

سازمان فضایی آمریکا(ناسا) به تازگی در حساب کاربری تلسکوپ فضایی هابل در اینستاگرام، اقدام به انتشار تصویری زیبا از یک سحابی کرد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ ناسا با انتشار این تصویر نوشت: این هفته در بخش استوری اینستاگرام صفحه هابل از شما خواسته بودیم به تصویر مورد علاقه شما از هابل که در سال ۲۰۲۱ منتشر شده است، رای دهید. حال باید بگوییم برنده این رقابت تصویر ارتقای یافته‌ای از سحابی پرده است.

تلسکوپ فضایی “هابل” با کمک “دوربین میدان باز ۳ “(Wide Field Camera ۳) خود موفق به ثبت تصویر بی‌نظیری از این سحابی شده است. تلسکوپ فضایی هابل با استفاده از “دوربین میدان باز ۳” خود تصویری شگفت انگیز از سحابی پرده(Veil Nebula) که در فاصله حدود ۲۱۰۰ سال نوری از زمین و در صورت فلکی ماکیان قرار دارد، ثبت کرده است. تنها بخش کوچکی از این سحابی باشکوه در این تصویر ثبت شده است.

اگرچه گفتنی است در برخی موارد این سحابی، حلقه ماکیان نیز نامیده می‌شود. سحابی پرده یک بازمانده ابرنواختر است که بقایای در حال گسترش آن در اثر انفجار ستاره‌ای ایجاد شده‌ و نور آنها نیز پنج هزار تا ۱۰ هزار سال پیش به سیاره زمین رسیده‌اند. حلقه ماکیان(Cygnus Loop‎) یک بازمانده ابرنواختر بزرگ در صورت فلکی ماکیان است. برخی از قوس‌های این حلقه با نام سحابی پرده شناخته می‌شوند. در این تصویر از تکنیک‌های پردازشی جدید استفاده شده است و با این کار جزئیات رشته‌های ظریف و گاز یونیده سحابی به زیبایی قابل مشاهده است.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *