پ٫ خرداد ۱۰ام, ۱۴۰۳

مشخص شدن ساعات کاری مجموعه “سعد آباد” در ایام نوروز

مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در تعطیلات عید نوروز ۱۴۰۱، از ساعت ٩ صبح لغایت ١٩؛ پذیرای بازدیدکنندگان، گردشگران و سایر میهمانان نوروزی این مجموعه ملی است. تهیه بلیت ورودی هم حداکثر تا ساعت ۱۷ امکان‌پذیر است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ همچنین مجموعه سعدآباد روز شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ (روز طبیعت) تعطیل است.

مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد با وسعت ۱۱۰ هکتار و با داشتن ۱۴ موزه و کاخ موزه و با تنوعی کم‌نظیر، در تمام ایام سال (به‌جز ایام سوگواری) پذیرای بازدیدکنندگان داخلی و خارجی است.

این مجموعه‌ با حکم شاهان در دوره قاجار و دوره پهلوی، بنیان گذاری شده است. سعدآباد دارای جنگل طبیعی، به همراه چندین کاخ، عمارت، موزه و ساختمان‌های متعدد، قنات‌ها، باغ‌ها، گلخانه‌ها و خیابان است. این مجموعه در ناحیه شمیران، در مجاورت دربند و در دامنه رشته‌کوه البرز ساخته شده است.

علاقمندان می‌توانند جهت بازدید از این مجموعه در ایام نوروز به درب ورودی زعفرانیه به نشانی میدان تجریش، خیابان ولیعصر (عج)، خیابان شهید فلاحی، انتهای خیابان شهید طاهری، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و یا به درب ورودی دربند به نشانی میدان تجریش، میدان دربند مراجعه کنند.

کاخ سعدآباد تهران در دامنه کوه البرز قرار دارد و یکی از سرسبزترین و خوش آب و هواترین مناطق تهران است که از سمت شمال به دربند و دامنه‌های کوه و از سمت غرب به ولنجک تهران و از سمت جنوب به تجریش و از سمت شرق به گلابدره مشرف است و رودخانه جعفرآباد از میان کاخ سعدآباد عبور می‌کند که جریان آب زیبایی را در کاخ به نمایش در می‌آورد.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *