ش٫ تیر ۲ام, ۱۴۰۳

ممنوعیت ورود خودروهای گردشگران به ساحل دریا

ورود خودروها به سمت ساحل دریاها و رودخانه ها با توجه به خطرات جانی که برای گردشگران دارد موجب آسیب زدن به محیط زیست آن منطقه خواهد شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، در متن کارزار ورود خودروها به ساحل دریا که خطاب به ریاست سازمان محیط زیست و ریاست فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی نوشته شده، آمده است:

«متاسفانه امروزه گردشگران خودروهای خود را تا ساحل‌ها و به نزدیکی دریا می‌آورند، موضوعی که در هیچ کجای دنیا مرسوم نیست.

این اقدام ضمن آسیب به محیط زیست، جلوی افق دید گردشگران را نیز می‌گیرد و سبب ایجاد هرج و مرج در سواحل می‌گردد.

در همه دنیا ساحل منطقه‌ای امن، آرام و تمیز است که گردشگران در آن با آسایش از دریا لذت می‌برند.

اما متاسفانه در بسیاری از شهرهای ساحلی کشورمان برخی گردشگران بدون هیچ ملاحظه‌ای اتومبیل خود را تا نزدیکی دریا می‌آورند که این اقدام سبب مشکلات زیادی از جمله به جا ماندن رد چرخ اتومبیل در ساحل، آسیب دیدن موجوداتی که در ساحل زندگی می‌کنند و… می‌شود.

خواهشمندیم ضمن بررسی اصولی این معضل، دستور فرمایید تا در صورت لزوم با استفاده از نیروهای انتظامی از ورود خودروها به سواحل کشور جلوگیری شود تا ضمن پاسداشت محیط زیست، مزاحمتی نیز برای سایر گردشگران ایجاد نشود.»

گفتنی است ورود خودرو به ساحل دریا معضلاتی را هم برای سایر گردشگران و هم برای اهالی بومی ساکن در آنجا به بار می‌آورد.

این پدیده به لحاظ بصری مانع افق دید سایر گردشگران می‌شود و از طرفی به لحاظ صوتی هم سر و صدای گوش‌خراش مضاعفی به همراه دارد.

علاوه بر صدف‌های چشم‌نواز ساحل که زیر چرخ خودروها خورد می‌شوند، سایر گونه‌های جانوری که محل زیست آنها در ساحل است نیز تهدید می‌شوند.

متن کامل کارزار:

درخواست ممنوع شدن ورود خودرو به ساحل دریا

جناب آقای سلاجقه
ریاست محترم سازمان محیط زیست
سرکار خانم رفیعی
ریاست محترم فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی

با سلام

متاسفانه امروزه گردشگران خودروهای خود را تا ساحل‌ها و به نزدیکی دریا می‌آورند، موضوعی که در هیچ کجای دنیا مرسوم نیست. این اقدام ضمن آسیب به محیط زیست، جلوی افق دید گردشگران را نیز می‌گیرد و سبب ایجاد هرج و مرج در سواحل می‌گردد. در همه دنیا ساحل منطقه‌ای امن، آرام و تمیز است که گردشگردان در آن با آسایش از دریا لذت می‌برند. اما متاسفانه در بسیاری از شهرهای ساحلی کشورمان برخی گردشگران بدون هیچ ملاحظه‌ای اتومبیل خود را تا نزدیکی دریا می‌آورند که این اقدام سبب مشکلات زیادی از جمله به جا ماندن رد چرخ اتومبیل در ساحل، آسیب دیدن موجوداتی که در ساحل زندگی می‌کنند و… می‌شود.
خواهشمندیم ضمن بررسی اصولی این معضل، دستور فرمایید تا در صورت لزوم با استفاده از نیروهای انتظامی از ورود خودروها به سواحل کشور جلوگیری شود تا ضمن پاسداشت محیط زیست، مزاحمتی نیز برای سایر گردشگران ایجاد نشود.

با تشکر

بیشتر بخوانید:

اجازه همسر برای تمدید اعتبار گذرنامه

فراخوان همکاری دانشگاهیان با وزارت میراث فرهنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *