ی٫ تیر ۳ام, ۱۴۰۳
قتل نوجوان فرانسوی

مهاجر غیر قانونی در فرانسه جان دختر ۱۲ ساله ای را گرفت

در پی قتل دختر ۱۲ ساله فرانسوی توسط یک مهاجر الجزایری که به صورت غیرقانونی به این کشور آمده بود ، کشور فرانسه درصدد برخورد سختگیرانه با اینگونه مهاجرت ها برآمده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال، مقام‌های فرانسه روز دوشنبه ۱۷ اکتبر از بازداشت یک زن ۲۴ ساله‌ای خبر دادند که مظنون به قتل دختر ۱۲ ساله‌‌ای به نام لولا است که پیکر بیجانش روز جمعه در یک صندوق پلاستیکی در خارج از خانه‌اش در منطقه ۱۹ پاریس کشف شد. این پرونده فرانسه را شوکه کرد.

مظنون اصلی این پرونده یک زن ۲۴ ساله است که از بیماری روانی رنج می‌برد. او پیش‌تر در روز دوشنبه همراه با مردی که مظنون به پناه‌دادن به وی است مورد بازجویی قرار گرفت و به اتهام قتل همراه با شکنجه و تجاوز یک نوجوان زیر ۱۵ سال با حکم قاضی بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ذهبیه بی، مظنون اصلی این پرونده، زن ۲۴ ساله‌ اهل الجزایر است که در سال ۲۰۱۶ به صورت قانونی و با اقامت دانشجویی وارد فرانسه شد. وی دو سال بعد در سال ۲۰۱۸ به خاطر این که مورد خشونت خانگی قرار گرفته بود به پلیس مراجعه کرد. پلیس می‌گوید که هیچ سابقه دیگری از او به غیر از این‌که قربانی خشونت خانگی بوده‌ است در دست ندارد.

ذهبیه بی در ۲۱ اوت سال جاری به خاطر نداشتن مجوز اقامت معتبر در فرودگاهی در فرانسه دستگیر و حکم اخراج از خاک فرانسه به او ابلاغ شد ولی به دلیل نداشتن سابقه کیفری بازداشت نشد و با مهلتی ۳۰ روزه برای بازگشت آزاد شد.

طبق اظهارات این زن جوان، وی در هنگام بازداشت نه تنها هیچ محلی برای سکونت نداشته بلکه کار یا منبع مالی هم نداشته است. وی در خانه یکی از آشنایانش زندگی می‌کرده و هر از چند گاهی به خانه خواهرش در همان ساختمانی که خانواده لولا در آن سکونت داشتند در منطقه ۱۹ پاریس می‌رفته است. خواهر ۲۶ ساله ذهبیه بی در بازجویی پلیس با تایید مشکلات روانی خواهرش از سخنان نامنسجم و اختلالات خواب وی خبر داد.

دادستانی پاریس روز دوشنبه در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که زن بازداشت شده در بازجویی‌ها اظهارات ضد و نقیضی بین اعتراف به جرم و انکار حقایق پرونده داشته است اما در نهایت اذعان کرده که دختر نوجوان را که فقط با نام کوچکش، لولا می‌شناخت به خانه آورده و وادار به دوش گرفتن کرده است.

دادستانی می‌افزاید که زن جوان سپس گفته که با آزار جنسی و دیگر اعمال خشونت آمیز باعث مرگ دختر نوجوان شده و سپس جسد او را در یک صندوق مخفی کرده است.

بر اساس نتایج کالبدشکافی علت مرگ لولا نارسایی قلبی تنفسی با علائم خفگی و فشرده‌سازی دهانه رحم اعلام شده است. همچنین جراحات دیگری روی صورت و پشت و نیز بریدگی‌های بزرگی روی گردن او قابل مشاهده است. روی کف پاهای او نیز اعداد ۰ و ۱ با رنگ قرمز نوشته شده است.

دادستانی می‌گوید: «تحقیقات برای کشف آن‌چه واقعا اتفاق افتاده و اثبات نقش افراد دخیل در جنایت ادامه دارد.»

الکساندر سیلوا، وکیل ذهبیه بی با خانواده مقتول همدردی کرد و از رسانه‌ها خواست از نشر شایعات بپرهیزند. او همچنین بر بی‌گناهی موکلش تاکید کرد.

مرد ۴۳ ساله‌ای که روز دوشنبه همراه با مظنون اصلی مورد بازجویی قرار گرفت اعتراف کرده که زن جوان را همراه با یک صندوق و دو چمدان به خانه خود آورده است. اما این زن تنها دو ساعت در آن‌جا مانده و سپس با یک ماشین کرایه‌ای محل را ترک کرده است.

تصاویر دوربین‌های مدار بسته

ذهبیه بی، مظنون اصلی این پرونده روز شنبه ۱۵ اکتبر در بوا-کولومب (Bois-Colombes) در حومه پاریس دستگیر شد. پیش‌تر کاراگاهان پلیس حرکات او را روی دوربین مدار بسته ساختمان محل سکونت لولا و منطقه‌های پیرامون آن و همچنین با استفاده از سوابق تلفنی و مشاهدات فیزیکی ردیابی کرده بودند.

والدین لولا بعد از ظهر روز جمعه پس از آن‌که دخترشان از مدرسه به خانه باز نگشت، با پلیس تماس گرفتند. پدر لولا که نگهبان ساختمان نیز هست در هنگام بازبینی فیلم‌های دوربین مدار بسته با دیدن زنی که همراه دخترش به ساختمان در منطقه ۱۹ پاریس وارد شده بود، بی‌قرار شد.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، یک شاهد عینی که مظنون را در محل دیده بود گفته که زن جوان به او در ازای کمک برای جابجایی یک صندوق بزرگ پیشنهاد پول داده است. اما نخستین کسی که جسد را کشف کرد، مرد بی‌خانمانی بود که آن را زیر انبوهی از پارچه‌ها و لباس‌ها در یک جعبه پلاستیکی در حیاط خلوت ساختمان پیدا کرد.

تاکنون شش نفر از جمله خواهر مظنون و افراد دیگری که بلافاصله پس از قتل با ذهبیه بی تماس‌هایی داشته‌اند، در رابطه با این پرونده بازداشت شده‌اند اما چهار نفر از آن‌ها اکنون آزاد شده‌اند.

تنش‌های سیاسی در پی قتل فجیع لولا بالاگرفت

مارین لوپن روز سه‌شنبه ۱۸ اکتبر در جلسه طوفانی پارلمان فرانسه در کاخ بوربون، الیزابت بورن، نخست وزیر فرانسه را درباره قتل لولا مورد پرسش قرار داد. این نامزد اسبق ریاست جمهوری از جناح راست افراطی گفت: «فرانسه در پی قتل فجیع لولا کوچولو از درد و وحشت به خود لرزید. مظنون اصلی این جنایت هولناک بار دیگر شخصی است که اکنون نباید در فرانسه حضور می‌داشت. دیگر منتظر چه اتفاقی هستید تا این مهاجرت‌های غیرقانونی خارج از کنترل را متوقف کنید؟

الیزابت بورن در پاسخ به اظهارات خانم لوپن گفت: «کمی نجابت به خرج دهید. بگذارید پلیس و عدالت وظیفه‌شان را انجام دهند. وظیفه ما این است که بگذاریم عدالت این جنایات را همان‌گونه که درخور است مجازات کند.»

دولت فرانسه روز چهارشنبه ۱۹ اکتبر پس از آن‌که توسط جناح راست و راست افراطی در پی مرگ فجیع لولا، دختر ۱۲ ساله‌ای که به دست زن جوان الجزایری کشته شد در مورد موضوع مهاجرین غیرقانونی به چالش کشیده شد، اعتراف کرد که در مورد اخراج مهاجرین غیر قانونی باید بهتر عمل کند.

اولیویه وران، سخنگوی دولت فرانسه پس از نشست شورای وزیران گفت: «ما سخت‌ کار می‌کنیم تا فرایند اخراج مهاجرین غیرقانونی اثر بخش باشد اما واضح است که باید بهتر کار کنیم.»

با توجه به این که خانم ذهبیه بی، مظنون اصلی این جنایت حکم ترک خاک از قلمرو فرانسه را دریافت کرده بود، آقای وران افزود: «امروزه میزان سختگیری دولت برای اعمال احکام ترک خاک قلمروی فرانسه در حد بیشینه خود و همانند دوران پنج‌ ساله ریاست جمهوری آقای سارکوزی است.» وی تصریح کرد که این مقدار کافی نیست.

اولیویه وران افزود: «تعداد این اخراج‌ها به مقصد الجزایر در مقایسه با سال قبل که تحت تاثیر شیوع پاندمی کرونا بود، بیست برابر شده و این افزایش استثنایی است.»

بیشتر بخوانید:

تعلیق صدور ویزای فرانسه برای ایرانیان تکذیب شد

فرمان بازگشت به کار کارگران اعتصابی فرانسه صادر شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *