چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳
بازی های زمستانی در عربستان

میزبانی بازی های آسیایی زمستانی در عربستان

میزباین بازی های آسیایی زمستانی ۲۰۲۹ به کشور عربستان داده شده است .

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ تفرجگاه سعودی تروجینا که هنوز ساخته نشده است، امروز (سه‌شنبه) در مجمع عمومی شورای المپیک آسیا (OCA) به عنوان میزبان بازی‌های آسیایی زمستانی ۲۰۲۹ انتخاب شد. این مرکز اولین پیست اسکی در فضای باز خلیج فارس خواهد بود. این بخشی از پروژه ۵۰۰ میلیارد دلاری (۴۴۸ میلیارد پوندی/ ۵۱۰ میلیارد یورویی) «نئوم» است که توسط محمد بن‌سلمان ولیعهد عربستان رهبری می‌شود. تروجینا تنها کاندیدای میزبانی از بازی‌های آسیایی زمستانی ۲۰۲۹ بود، رویدادی که از سال ۲۰۱۷ برگزار نشده و OCA برای یافتن میزبانی برای این بازی‌های زمستانی تلاش زیادی کرد.

عربستان سعودی که دمای آن در طول سال به جز کوه‌های السروات به ندرت به زیر هشت درجه سانتیگراد می‌رسد، اولین کشور غرب آسیایی خواهد بود که این رویداد را برگزار می‌کند. در این تفرجگاه قرار از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده شود و دهکده اسکی، امکانات رفاهی خانوادگی و رفاهی مجلل، بزرگترین دریاچه آب شیرین منطقه و یک منطقه محافظت‌شده نیز از جمله برنامه‌های عربستانی برای میزبانی از این رویداد است.

از دیگر موضوعات مهم مصوب توسط هیئت اجرایی شورای المپیک آسیا، تایید و ارائه گزارش برگزاری بازی‌های زمستانی آسیا در سال ۲۰۲۹ توسط عربستان و نیز بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ در دوحه و ۲۰۳۴ در ریاض بود.

بیشتر بخوانید:

آموزش موسیقی در لیست برنامه های مدارس عربستان سعودی قرار می گیرد

هدایت قطارهای مسافربری توسط زنان در عربستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *