ی٫ اسفند ۱۳ام, ۱۴۰۲
استان قزوین

نمایشگاه محصولات عشایر استان قزوین برپا شد

نمایشگاه محصولات و سوغات عشایر استان قزوین برای نخستین بار به مناسبت شب یلدا راه اندازی شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال،نخستین نمایشگاه عرضه محصولات عشایری استان قزوین با مشارکت اداره امور عشایر استان و اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امروز در سرای بهشتیان مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدالسلطنه قزوین افتتاح شد که تا ۳۰ آذرماه هر روز از ساعت ۱۵ تا ۲۱ پذیرای مردم و بازدیدکنندگان خواهد بود.

رئیس اداره امور عشایر استان قزوین در حاشیه برپایی این نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: این نمایشگاه از امروز شروع به کار کرده و تا ۳۰ آذرماه هم ادامه خواهد داشت. هدف از برگزاری این نمایشگاه ارائه توانمندی‌های جوامع عشایری استان قزوین، آشنایی مردم با محصولات عشایر و ایجاد بازار برای این محصولات است.

سعید ابیت با بیان اینکه در این نمایشگاه گیاهان دارویی، محصولات لبنی ارگانیک و صنایع دستی عرضه می‌شود، گفت: گلیم‌های عشایری، آثار قلمزنی، محصولات لبنی کشک و شیر و انواع و اقسام گیاهان دارویی از جمله محصولاتی هستند که در این نمایشگاه در دسترس عموم مردم قرار دارند.

وی با اشاره به حضور پررنگ‌تر عشایر زرین‌خانی و کوگیر طارم سفلی در این نمایشگاه اضافه کرد: در این نمایشگاه ۲۰ غرفه محصولات عشایری استان قزوین را به مردم و خریداران ارائه می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

«اندج» قزوین به‌عنوان روستای ملی گلیم الموت ثبت ملی شد

ضعف های گردشگری سلامت در استان قزوین

آغاز کاوش های باستان شناسی غار قلعه کرد آوج قزوین

صدور مجوز فعالیت فروشگاه‌های صنایع‌دستی در قزوین

زن روستایی , زندگی روستایی , استانداری قزوین , زن روستایی , زندگی روستایی , استانداری قزوین , زن روستایی , زندگی روستایی , استانداری قزوین , زن روستایی , زندگی روستایی , استانداری قزوین , زن روستایی , زندگی روستایی , استانداری قزوین , زن روستایی , زندگی روستایی , استانداری قزوین , زن روستایی , زندگی روستایی , استانداری قزوین , زن روستایی , زندگی روستایی , استانداری قزوین , زن روستایی , زندگی روستایی , استانداری قزوین ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *