چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳
گردشگران خارجی در ایران

نگرانی ها از تقویت پروژه ایران هراسی با آغاز جام جهانی قطر

وزیر میراث فرهنگی از نگرانی های خود در خصوص تقویت پروژه ایران هراسی کشورهای معاند در نزدیکی آغاز بازی های جام جهانی قطر خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ سید عزت‌الله ضرغامی با انتشار توئیتی در صفحه مجازی خود از تقویت پروژه ایران‌هراسی توسط کشورهای معاند در نزدیکی بازی‌های جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر و ترس از ورود گردشگران خارجی به ایران خبر داد و نوشت:

” امروز در مجلس گفتم با توجه به اینکه بازی‌های جام‌جهانی قطر در پیش است، پروژه‌ی «ایران‌هراسی» و نگرانی از استقبال گردشگران خارجی از ایران، وارد مرحله‌ جدیدی شده است.
مقابله با «ایران‌هراسی» وظیفه‌ی ملی هر ایرانی است.”

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی , گردشگری | توریسم ,

 وزیر میراث فرهنگی پیشتر و در حاشیه نشست رؤسای جوامع هتلداران استان‌ها و مناطق آزاد کشور در این باره گفته بود: با توجه به انجام اقدامات لازم و ایجاد شرایط مطلوب مانند لغو ویزا گردشگری برای تماشاگران جام‌ جهانی و اختصاص سوخت یارانه‌ای به کشتی‌های تفریحی که موجب مقرون به‌صرفه شدن هزینه ورود به ایران و در نهایت ترغیب و تشویق تماشاگران این رویداد جهانی برای سفر به ایران می‌شود، کشورهای معاند مانند آمریکا، کانادا و فرانسه که همواره از سالیان گذشته بر طبل ایران‌هراسی کوبیده، با نشر اکاذیب و صدور اطلاعیه‌های از سفر شهروندان خود به ایران ممانعت می‌کنند.

شایان ذکر است آنچه که همواره در طول سال‌های گذشته و بعد از پیروزی شکوهمند  انقلاب اسلامی، افزون بر عدم وجود برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری مدون، یکپارچه و لازم مزید بر علت عدم توسعه این صنعت در کشور ما شده است، تبلیغات سوء و گسترده امپراتوری رسانه‌ای غربی یا به تعبیر دقیق‌تر تدوام پرقوت پروژه ” ایران هراسی” بوده است.

این امر در حالی است که به اذعان و اعتقاد فعالان حوزه دیپلماسی کشور یکی از پادزهری و راه‌های مقابله با مقوله‌ای ایران هراسی که خود یکی از عوامل دافعه توسعه گردشگری نیز محسوب می‌شود تلاش برای رشد دیپلماسی گردشگری است.

توسعه صنعت گردشگری و به تعبیر دقیق‌تر هرگونه تلاش برای تحقق جامع دیپلماسی گردشگری افزون بر مقابله جدی با ایران هراسی و به ثمر آوردن آثار و برکات متعدد سیاسی می‌تواند از طریق جذب گسترده گردشگران کشورهای مختلف علاوه بر آنکه موجب ترمیم وجهه ایران در سطح بین‌المللی شود، با جذب سرمایه‌های خارجی و ایجاد ارزآوری گامی مؤثر در راستای تحقق شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی به حساب آید.

بیشتر بخوانید:

درآمد میلیاردی ایران از ورود گردشگران خارجی

راه اندازی استارتاپ دلیل ایران برای اسکان گردشگران خارجی در کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *