س٫ فروردین ۲۸ام, ۱۴۰۳

همدان میزبان جشنواره “گردشگری زمستانی”

علی مالمیر مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان اعلام کرد که این استان از تاریخ ۲۷ دی تا ۱۱ بهمن ماه میزبان جشنواره “گردشگری زمستانی” خواهد بود.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ علی مالمیر سه‌شنبه ۲۱ دی‌ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه همدان به عنوان یکی از مقاصد گردشگری در تمام فصول مطرح است، اظهار کرد: همدان همواره در فصل زمستان پذیرای گردشگران زیادی است و تمام شهرستان‌های استان نیز قابلیت اجرای برنامه‌های گردشگری زمستانی را دارند.

وی هدف برگزاری جشنواره زمستانی در بهمن‌ماه سال‌جاری را معرفی قابلیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری زمستانی دانست و گفت: این برنامه همچنین با هدف رونق صنعت گردشگری به عنوان یکی از محورهای توسعه اقتصادی در سطح استان برگزار خواهد شد.

مالمیر ظرفیت همدان برای برگزاری جشنواره زمستانی را بسیار بالا عنوان کرد و افزود: طبیعت زیبای همدان در فصل زمستان، توسعه زیرساخت‌ها در حوزه راه‌ها و مراکز اقامتی از جمله ظرفیت‌های استان در این زمینه است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با اشاره به اینکه جشنواره زمستانی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد، عنوان کرد: جشنواره زمستانی همدان به عنوان یک جشنواره بین‌المللی در تقویم کشور ثبت شده است.

وی اضافه کرد: بازدید از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری همدان مانند تپه باستانی هگمتانه، آرامگاه بوعلی، تله کابین گنج نامه، باغ موزه دفاع مقدس، تپه عباس آباد و لالجین از جمله برنامه‌های گردشگری زمستانی همدان است.

به گفته مالمیر اجرای تورهای گردشگری، جشنواره غذا، بازی‌های زمستانی در پیست اسکی، اجرای آیین باباطاهر خوانی، مسابقه کرسی آرایی و جشنواره نقاشی از دیگر برنامه‌های جشنواره زمستانی استان همدان هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه همدان برای حضور مهمانان نوروزی پس از دو سال وقفه در گردشگری آماده می‌شود، تصریح کرد: ستاد سفر نوروزی بار دیگر در همدان فعال خواهد شد.

مالمیر با بیان اینکه حضور در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری از برنامه‌های جدی همدان در بهمن ماه خواهد بود، اضافه کرد: جشنواره زمستانی و شیره پزی مانیزان در ردیف ۶۲ رویداد ملی به نام همدان ثبت شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان همچنین از آمادگی غارعلیصدر برای پذیرش مهمانان نوروزی خبر داد و گفت: ۱۵۰ خانه مسافر در همدان مجوز قانونی دارند که ۱۱۵ خانه مسافر متعلق به همدان و ۳۵ خانه مسافر متعلق به علیصدر است.

وی در رابطه با سرنوشت خانه اقبالیان نیز بیان کرد: این بنا در شورای ثبت مطرح شده اما هنوز فرآیند ابلاغ آن انجام نشده و این امر به رد یا موافقت نظر معترضان و موافقان بستگی دارد.

مالمیر همچنین از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی غرب کشور در بهمن ماه سال‌جاری خبر داد و افزود: این نمایشگاه ۹ تا ۱۲ بهمن ماه بین ۵ استان غربی همدان، کردستان، لرستان و کرمانشاه برگزار می‌شود.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *