ی٫ اسفند ۱۳ام, ۱۴۰۲
حج تمتع

ویزای گردشگری و عمره عربستان ۳ ماهه شد

عربستان سعودی به منظور رونق صنعت گردشگری خود مدت اعتبار ویزا برای گردشگری و عمره را از یک ماه به سه ماه تمدید کرد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، عربستان سعودی به عنوان بخشی از برنامه‌های خود برای جذب مسافران و عمره‌گزاران بیشتر به این کشور و رساندن آنها تا سال ۲۰۳۰ به ۱۰۰ میلیون گردشگر اصلاحات جدیدی را برای صدور ویزا اعمال کرد.

بر این اساس، شورای وزیران عربستان اصلاحات جدیدی را در خصوص مدت اقامت و اعتبار ویزای مسافران برای افزایش مدت اقامت آنها در این کشور تصویب کرد.

بر اساس آنچه از سوی وزارت کشور عربستان منتشر شده، مدت اقامت در صورت یک بار ورود به عربستان بر هر گونه ویزای سفر به این کشور به جای یک ماه، به ۳ ماه تغییر یافته است.

شورای وزیران عربستان سعودی تأکید کرد که کسانی که قصد سفر به عربستان را داشته باشند می‌توانند ویزای چند بار ورود (مولتی) را با اعتبار یک سال کامل دریافت کنند که به آنها امکان می‌دهد تا مدت ۹۰ روز در این کشور بمانند.

ویزای مولتی امکان انجام فعالیت‌های گردشگری و انجام عمره (به استثنای موسم حج) را فراهم می کند و البته شامل انجام سایر فعالیت‌ها مانند تحصیل نمی‌شود.

بر اساس این مصوبات، اتباع شورای همکاری خلیج فارس تنها ملزم به ارائه گذرنامه معتبر هستند و نیازی به ویزا نیست.

عربستان سعودی این اصلاحات را بخشی از برنامه‌های خود برای جذب مسافران بیشتر به این کشور می‌داند و قرار است تعداد گردشگران را تا سال ۲۰۳۰ به ۱۰۰ میلیون نفر برساند.

بیشتر بخوانید:

حضور لیونل مسی در تبلیغات گردشگری عربستان/فیلم

سویه جدید کرونا در عربستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *