ی٫ تیر ۲۴ام, ۱۴۰۳

پسری که رکورددار قدبلندترین نوجوان جهان است

شیائیو به دلیل قد فوق العاده بلند، خانواده اش او را چندین بار برای معاینه به بیمارستان بردند.

به گزارش توریسم اینترنشنال،در ۱۸ اکتبر، رن کیو (چین، زاده ۱۸ اکتبر ۲۰۰۶) نه تنها تولد ۱۴ سالگی خود را جشن گرفت، بلکه عنوان قد بلندترین نوجوان (مرد) را در رکورد‌های جهانی گینس با قد ۲۲۱.۰۳ سانتی متر (۷ فوت ۳.۰۲ اینچ) ثبت کرد.

دانش‌آموز کلاس نهم، با نام مستعار شیائیو، اهل لشان در استان سیچوان، چین، در ۱۸ اکتبر ۲۰۰۶ به دنیا آمد. زمانی که به مهدکودک می‌رفت قد او حدود ۱۵۰ سانتی متر بود و اغلب شیائیو را به عنوان یک دانش آموز دبستانی می‌شناختند.

پسری که رکورددار قدبلندترین نوجوان جهان است

شیائیو به دلیل قد فوق العاده بلند، خانواده اش او را چندین بار برای معاینه به بیمارستان بردند. پس از انجام معاینات، مشخص شد که بدن شیائیو مشکلی ندارد و هورمون رشد (غده هیپوفیز) و سایر آزمایشات او طبیعی است.

پزشکان معتقد بودند که قد او ممکن است ارثی باشد، زیرا در خانواده‌اش قد بلند رایج بود: قد مادربزرگ شیائیو ۱۷۵ سانتی‌متر، قد مادر و پدربزرگش بیش از ۱۹۰ سانتی‌متر و قد پدر شیائیو بیش از ۱۸۰ سانتی‌متر است.

پسری که رکورددار قدبلندترین نوجوان جهان است

در روز تایید رکورد، اندازه گیری‌ها در بیمارستان دولتی لشان انجام شد. مطابق با دستورالعمل‌های رکورد، قد شیائویو در حالت ایستاده، دراز کشیده، طول دست، دهانه دست، طول پا، عرض پا، بازو و نیم بازو هر کدام سه بار در طول ر. وز اندازه گیری شد. پس از بررسی و تایید رکورد‌های جهانی گینس، او رسما آخرین رکورددار بلند قدترین نوجوان (مرد) شد.

قد بلند بودن مزایای خود را دارد. در تمیز کردن پنجره‌های بلند کلاس یا پاک کردن بالای تخته سیاه، شیائیو عالی عمل می‌کند. اما قد او ناراحتی‌های خود را نیز دارد، مانند ضربه‌های مکرری که به سرش وارد می‌شود و یا اینکه استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای او عملا امکان پذیر نیست. اما یکی از ناراحت کننده‌ترین مسائل برای شیائیو، نگاه‌های عجیب مردم است.

پسری که رکورددار قدبلندترین نوجوان جهان است

شیائویو می‌گوید: «در ذهن برخی افراد، قد بلند همیشه با سادگی ذهن همراه است.» شیائیو با موفقیت‌های تحصیلی خود با این تصور مبارزه می‌کند و اغلب شاگرد اول کلاس است. شیائویو به دلیل قد و وزنش برای بازی بسکتبال و سایر ورزش‌های سنگین مناسب نیست، او اوقات فراغت خود را با کتاب خواندن می‌گذراند.

پسری که رکورددار قدبلندترین نوجوان جهان است

پسری که رکورددار قدبلندترین نوجوان جهان است

 

بیشتر بخوانید:

رکورد زنی عجیب یونان در پدیده جذب گردشگران خارجی

رکورد زنی ترکیه در جذب گردشگر خارجی در سال ۲۰۲۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *