ش٫ تیر ۲ام, ۱۴۰۳
ویزای فرانسه

چگونه می توانیم ویزای فرانسه را دریافت کنیم ؟

با داغ شدن تب و تاب مهاجرت ها فرانسه جزو کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت می باشد که بسیاری از ایرانی ها هر سال به این کشور سفر می کنند، در این مقاله شما با راه و روش مهاجرت به این کشور اروپایی آشنا می شوید.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ با توجه به اینکه شرایط دریافت ویزای فرانسه برای ایرانیان مشکل است، با ارائه راهنمای دریافت ویزای فرانسه در ایران در کنار شما هستیم. متقاضیان دریافت ویزای فرانسه باید یکی از انواع ویزای شینگن را دریافت کنند. با توجه به هدف سفر به کشور فرانسه متقاضیان می‌توانند یکی از انواع ویزای توریستی فرانسه، ویزای کاری فرانسه، ویزای تحصیلی فرانسه یا ویزای ترانزیتی فرانسه را دریافت کنند. یکی از شرایط ویزای فرانسه این است که سفارت این کشور درصورتی‌که متقاضیان دریافت ویزا از قبل ویزای شینگن را نداشته باشند، درخواست ویزای آن‌ها را ریجکت می‌کند. به همین خاطر کسب اطلاعات دقیق درباره مراحل دریافت ویزای فرانسه می‌تواند به متقاضیان کمک کند تا دچار چنین مشکلاتی نشوند. مجموعه گردشگری سفری دیگر با ارائه اطلاعات لازم درباره نحوه دریافت ویزای شینگن و شرایط آن به هم‌وطنان عزیز کمک می‌کند تا قبل از اقدام برای اخذ ویزای فرانسه شرایط موردنیاز را فراهم کنند و مدارکی که برای دریافت ویزای فرانسه لازم است آماده کنند.

مراحل دریافت ویزای فرانسه در ایران

مراحل دریافت ویزای فرانسه در ایران از طریق مراجعه به کارگزاری وی اف اس گلوبال انجام می‌شود.

متقاضیان ابتدا در مرحله اول باید وقت سفارت بگیرند و برای این کار هم نیاز به مراجعه به پیج رسمی وی اف اس گلوبال و تکمیل فرم درخواست ویزا است.

بعد از اینکه فرم درخواست ویزا توسط متقاضی تکمیل شد و مدارک موردنیاز به صورت اینترنتی بارگذاری شد، یک وقت سفارت برای متقاضیان در نظر گرفته می‌شود که در آن زمان باید به کارگزاری وی اف اس مراجعه نمایند.

در مورد مراجعه به کارگزاری نیازی به انجام مصاحبه برای دریافت ویزای فرانسه وجود ندارد. تنها متقاضیان برای انجام انگشت نگاری و تحویل دادن مدارک به این سفارت مراجعه می‌کنند.

پس از پرداخت هزینه ویزای فرانسه و تحویل دادن مدارک، متقاضیان باید منتظر بمانند تا درخواست ویزای آن‌ها بررسی شود و جواب ویزای فرانسه صادر شود.

شرایط ویزای فرانسه

متقاضیان دریافت ویزای فرانسه باید حتماً یک ویزای شینگن داشته باشند.

افرادی که به همراه خانواده قصد سفر به فرانسه را دارند، باید برای تمام اعضای خانواده نیز ویزای شنگن در پاسپورتشان ارائه کنند؛ بنابراین توجه داشته باشید که تنها دارا بودن ویزای شینگن قبلی توسط سرپرست خانوار کافی نیست.

از دیگر شرایطی که برای اخذ ویزای فرانسه باید مورد توجه قرار بگیرد، این است که اگر متقاضیان قصد دریافت ویزای مولتی فرانسه را دارند، باید تاریخ ویزای آن‌ها نهایتاً یک سال با ویزای قبلی تفاوت داشته باشد.

چهارمین شرط برای اخذ ویزای فرانسه داشتن تمکن مالی به میزان ۲۰۰ میلیون تومان برای هر نفر است. تراکنش‌های مالی شش ماه آخر حساب متقاضی مورد بررسی قرار می‌گیرد و چنانچه مبالغ ورودی و خروجی و تراکنش‌ها قابل قبول نباشد ویزای فرانسه ریجکت می‌شود.

انواع ویزای فرانسه

ویزای شینگن دارای انواع کوتاه مدت و بلند مدت است.

ویزای توریستی فرانسه جزو ویزاهای کوتاه مدت است که شرایط خاص خود را دارد و متقاضیان با دریافت این ویزا می‌توانند به مدت ۹۰ روز در کشور فرانسه و ۱۸۰ روز در کشورهای منطقه شنگن بمانند.

ویزای ترانزیتی فرانسه نیز جزو ویزای کوتاه مدت است و برای تغییر پرواز و یا توقف کوتاه مدت در این کشور دریافت می‌شود.

اما ویزاهای بلند مدت فرانسه که دارای اعتبار طولانی مدت هستند، شامل ویزای تحصیلی فرانسه، ویزای کاری فرانسه، ویزای سرمایه گذاری فرانسه، ویزای درمانی فرانسه و … هستند.

متقاضیان دریافت ویزای فرانسه می‌توانند با استفاده از مشاوره و راهنمایی کارشناسان مهاجرتی آژانس گردشگری سفری دیگر که در زمینه برگزاری تورهای اروپایی فعالیت دارند، اطلاعات کافی درباره شرایط ویزای فرانسه را به دست بیاورند. هم‌وطنان عزیز می‌توانند با توجه به نوع ویزای فرانسه، مدارک لازم برای هر یک از این ویزاها را تهیه کنند و موفق به دریافت یکی از انواع ویزای فرانسه شوند.

مدارک لازم برای ویزای فرانسه

مدارک لازم برای ویزای فرانسه با توجه به اینکه هدف سفر چیست و کدام یک از انواع ویزای فرانسه را دریافت کرده باشید، متفاوت است. مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای فرانسه باید دقیق و کامل باشند. چرا که کوچک‌ترین نقصی در مدارک تهیه شده می‌تواند باعث ریجکتی ویزا شود. همانطور که در بخش‌های پیش اشاره کردیم، هنگام دریافت ویزا متقاضیان نیازی به انجام مصاحبه با افسر سفارت ندارند؛ بنابراین می‌توانند به صورت حضوری دلایل سفر خود به کشور فرانسه را بیان کنند و یا انگیزه خود از دریافت ویزای فرانسه را برای افسر سفارت توضیح دهند. تنها راهی که دارند این است که مدارک دقیق و کاملی برای دریافت ویزای این کشور ارائه کنند. یکی از مدارکی که کمک می‌کند تا پروسه صدور ویزای فرانسه سریع‌تر انجام شود، داشتن دعوت نامه فرانسه است. دعوت نامه فرانسه هم انواع مختلفی دارد و متقاضیان می‌توانند با ارائه دعوت نامه نظر افسر سفارت را جلب کنند.

افرادی که ویزای شینگن داشته باشند و قبلاً هم به کشورهای منطقه شینگن سفر کرده باشند، شانس بیشتری برای دریافت این ویزا دارند. هم‌وطنان عزیز می‌توانند با مراجعه به وبسایت آژانس گردشگری سفری دیگر اطلاعات لازم درباره مدارک ویزای فرانسه را دریافت نمایند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین مدارک برای گرفتن ویزای فرانسه اشاره می‌کنیم.

فرم درخواست ویزای فرانسه

ارائه گذرنامه قبلی یا ویزای شینگن قبلی

رسید هزینه‌های درخواست ویزا

مدارک شناسایی به همراه ترجمه

سند ازدواج، اسناد ملکی، گواهی اشتغال به کار یا اشتغال به تحصیل به همراه ترجمه آن‌ها

گردش حساب متقاضی و مدارک تمکن مالی

رزرو بلیط هواپیما

رزرو محل اقامت یا هتل

دعوت نامه فرانسه

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *