س٫ فروردین ۲۸ام, ۱۴۰۳

کشف دو پایه ستون های سنگی دوره هخامنشیان در شهرستان بافت

معاون میراث‌فرهنگیِ اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان خبر از کشفِ دو پایه ستون های سنگی مربوط به دوره هخامنشیان در شهرستان بافت داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ مجتبی شفیعی اظهار کرد: طبق گزارش دریافتی از سوی یکی از اهالی روستاهای جنوبی شهرستان بافت، کشاورزان این منطقه در حین شخم‌زدن به دو پایه ستون سنگی برخورد کرده‌اند که کارشناسان این اداره‌کل با دریافت این گزارش برای حصول اطمینان از درستی این خبر به این روستا عزیمت می‌کنند.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به اینکه تحقیقات و بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که این زمین کشاورزی بر روی یک محوطه باستانی ایجاد شده است، افزود: دو پایه ستون کشف شده سفید رنگ و به دوره هخامنشی می‌رسد و دارای ارتفاع ۴۰ و قطری ۵۰ سانتی‌متری است.

وی بیان کرد: وجود این دو پایه ستون نشان‌دهنده حضور فعال هخامنشیان در شهرستان بافت بوده که در مطالعات باستان‌شناسی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

شفیعی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ستون‌های مذکور در جای مناسبی نگهداری می‌شود و در اولین فرصت به موزه کرمان انتقال می‌یابد.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *