ی٫ اسفند ۱۳ام, ۱۴۰۲

کشف صومعه قدیمی مسیحیان در جزیره‌ای نزدیک ساحل امارات

مقامات امارت عربی متحده از کشف  صومعه‌ای متعلق به مسیحیان که ممکن است قدمت آن به دوران پیش از اسلام برگردد در یکی از جزایر نزدیک ساحل این کشور خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، این صومعه قدیمی در جزیره سینیه که بخشی از امارت ام‌القیوین محسوب می‌شود قرار دارد. صومعه کشف‌شده دومین صومعه‌ قدیمی است که در امارات عربی متحده کشف شده است. قدمت این صومعه ممکن است به پیش از ۱۴۰۰ سال قبل و سال‌های پیش از اسلام برگردد.

پژوهشگران بر این باور هستند که مسیحیان منطقه پس از پیدایش اسلام به تدریج به این دین گرویدند و در نتیجه این صومعه‌ها اهمیت خود را از دست دادند. نمونه‌برداری از پی بنای صومعه و تاریخ‌گذاری کربنی آن نشان می‌دهد که قدمت آن به سال‌های ۵۳۴ تا ۶۵۶ پس از میلاد مسیح بر می‌گردد.

این در حالی است که پیامبر اسلام در حدود سال ۵۷۰ میلادی متولد شد و در سال ۶۳۲ درگذشت.

نوره بنت محمد الکعبی، وزیر فرهنگ و جوانان امارات روز پنجشنبه به همراه ماجد بن سعود المعلا، فرزند حاکم امارت ام‌القیوین از صومعه کشف‌شده در جزیره سینیه بازدید کرد.

به گفته تاریخ‌دانان صومعه‌های و کلیساهای مسیحیان در گذشته در کنار سواحل خلیج فارس تا ساحل عمان و حتی سواحل هند ساخته شده بود. باستان‌شناسان پیش از این صومعه‌ها و کلیساهای مشابهی را در بحرین، عراق، ایران، کویت و عربستان کشف کرده بودند.

اولین صومعه مسیحیان در امارات عربی متحده در دهه ۱۹۹۰ در جزیره صیر بنی یاس کشف شده بود.

امارت ام‌القیوین حدود ۵۰ کیلومتر با دبی فاصله دارد.

بیشتر بخوانید:

شهر اسکندر مقدونی در معرض غرق شدن

اسرار ساخت “بزرگ‌ترین کتیبه سنگی جهان” در دل کوه بیستون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *