پ٫ خرداد ۳۱ام, ۱۴۰۳

کشف ۱۳ قلم اشیاء تاریخی مربوط به دوران مادها و ماناها در دیواندره

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از کشف اتفاقی ۱۳ قلم اشیاء تاریخی مربوط به دوران مادها و ماناها در شهرستان دیواندره خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، سرهنگ رسول مرادی در جمع خبرنگاران در این خصوص اظهار کرد: براساس گزارش یکی از دوستداران میراث‌فرهنگی در بخش هزارکانیان از توابع شهرستان دیواندره مبنی بر اینکه در حین شخم‌زدن زمین کشاورزی به تعدادی اشیاء تاریخی برخورده، پس از دریافت این گزارش کارشناسان و یگان حفاظت به محل اعزام و صحت این موضوع تایید و اشیاء تاریخی به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای بررسی تحویل داده شد.

 

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان عنوان کرد: این اشیاء شامل کوزه کوچک سفالی، چندین شئی مفرغی و سنگی بوده که به منظور مستندنگاری و سایر مباحث کارشناسی در حال بررسی بیشتر است.

 

وی بیان کرد: بدون شک همکاری مردم دلسوز، فرهنگ دوست و عاشق تاریخ استان کردستان در بخش هزارکانیان دیواندرە در این امر انکار ناپذیر بوده که شایسته است از همین طریق از این مردمان نیک‌اندیش کردستانی تشکر نمایم.

 

مرادی گفت: جای بسی خرسندی است که مردم با فرهنگ روستاهای بخش هزارکانیان را به بعنوان پیش‌گامان و حافظان تاریخ این منطقه و کردستان به تمامی مردم کشور معرفی نمایم و از سایر عزیزان هم‌استانی بخواهم در این‌گونه حرکت‌ها پیش قدم باشند.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *