س٫ فروردین ۲۸ام, ۱۴۰۳

گاف وزیر میراث فرهنگی سوژه خبرنگاران شد

عدم شناخت کافی وزیر میراث فرهنگی از بناهای تاریخی موجب اشتباهات عیان در گزارش ایشان از نحوه انجام مرمت در بناهای تاریخی شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، روز چهارشنبه پنجم مرداد، گفت: «مرمت گنبد مسجد شیخ لطف‌الله ۱۲سال قبل آغاز شد و با بازشدن داربست‌ها اشکالاتی در مرمت مشاهده شد که بلافاصله به پژوهش‌گاه اداره ماموریت دادم…»

این درحالی‌ست که ایراد در مرمت مسجد شیخ لطف‌الله اصفهان دوسال‌ونیم پیش عیان شد و آن‌چه این‌روزها بر سر آن بحث در گرفته، مسجد شاه از مجموعه نقش جهان اصفهان است که به مسجد جامع عباسی هم شناخته می‌شود.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ضمن ارایه آمار غلط و به‌جای توضیح درباره‌ی خسارت‌های وارده به «گنبد مسجد شاه اصفهان»، از «گنبد مسجد شیخ‌لطف‌الله» می‌گوید!

عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در حالی در خصوص جنجال ترمیم گنبد یک مسجد قدیمی در اصفهان شروع به ارائه توضیحات کرد که سوژه، گنبد مسجد جامع عباسی بود اما ضرغامی در گافی باورنکردنی آنرا «مسجد شیخ لطف‌الله» عنوان کرد. مرمت دو مسجد جامع عباسی و شیخ لطف الله، هر دو مورد انتقاد است اما این گنبد مسجد جامع عباسی است که کج شده است! گنبد مسجد شیخ لطف الله در مرمت، دچار تغییررنگ شده است!

بیشتر بخوانید:

توجیهات میراث فرهنگی برای خرابکاری در مرمت گنبد مساجد تاریخی اصفهان

توصیف خاص عزت الله ضرغامی از شهر اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *