ش٫ خرداد ۲۶ام, ۱۴۰۳
تایلند

گردشگران بین‌المللی به داد تایلند رسیدند

 مقام‌های تایلند اعلام کردند: بازگشت گردشگران بین‌المللی به این کشور در سال جاری میلادی به کنترل تورم بالای تایلند کمک کرده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال، بازگشت گردشگران بین‌المللی به این کشور در سه ماه سوم سال جاری میلادی به کنترل تورم بالای تایلند کمک کرده است.

 تایلند دومین اقتصاد بزرگ آسیای جنوبی محسوب می‌شود که در دوران همه‌گیری کرونا با رکود اقتصادی قابل توجهی مواجه شد، اما بازگشایی مرزهای این کشور در سال جاری میلادی وضعیت اقتصادی را بهبود بخشیده است.

«شورای ملی اقتصاد و توسعه اجتماعی تایلند» (NESDC) در فاصله ماه جولای تا سپتامبر ۴.۵ درصد افزایش سالانه در تولیدات ناخالص داخلی را گزارش کرده است که طبق آن، رشد کلی امسال به ۳.۲ درصد می‌رسد. با وجود این ارقام، پیش‌بینی می‌شود این آمار در سال ۲۰۲۳ به ۳.۴ درصد برسد.

مقام‌های تایلند انتظار دارند درآمد حاصل از صنعت گردشگری در سال ۲۰۲۲ به حدود ۱۵.۸ میلیارد دلار برسد؛ چراکه از زمان بازگشایی مرزها در اوایل سال ۱۰.۲ میلیون نفر از این کشور بازدید کرده‌اند. البته آمار بازدیدکنندگان سالانه از تایلند در شرایط پیش از همه‌گیری کرونا تا حدود ۴۰ میلیون نفر می‌رسید.

مقام‌های این کشور امیدوارند در سال ۲۰۲۳ حدود ۲۳ میلیون گردشگر به تایلند سفر کنند.

بیشتر بخوانید:

آشنایی با مدارک مورد نیاز و شرایط دریافت ویزا

معرفی جذاب ترین فستیوال های تایلند

شرکت در جشن آب تایلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *