س٫ اسفند ۱۵ام, ۱۴۰۲
مالیات گردشگری

یکسان سازی در حوزه مالیات گردشگری

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: مالیات در حوزه گردشگری یکسان‌سازی می‌شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال،سید عزت الله ضرغامی  در نشست صمیمی با فعالان گردشگری استان مرکزی با اشاره به تصویب قانون مرتبط با قیمت برق، گفت: متاسفانه مراکز اقامتی و هتل‌ها از قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق مستثنی نشدند. البته تفاهم شده است که برای هتل‌ها و مراکز اقامتی میزان مصرف استاندارد محاسبه شود و اگر وزارت نیرو بپذیرد و این اماکن براساس میزان استاندارد مصرف برق داشتند، به قیمت قبل هزینه  برق را محاسبه کند.
ضرغامی با اشاره به اینکه اعتبار گردشگری در کشور ۵۰ میلیارد تومان است افزود:  این رقم کفایت نمی‌کند و کشور اعتباری برای توسعه زیرساخت‌ها ندارد.
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: برای تامین اعتبارات مورد نیاز به سراغ مجوز‌ها و تسهیلات می‌رویم که وزارتخانه بهترین عملکرد را داشته و امروز وزارتخانه برای پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ سقف ندارد. در استان نیز سرمایه‌گذاری که بخواهد صورت گیرد امکان پرداخت تسهیلات وجود دارد.
ضرغامی با اشاره به همکاری دستگاه‌ها گفت: در حوزه گردشگری هماهنگی دستگاه‌های مختلف نیاز است که درصدد تقویت آن هستیم.
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: در تفاهمی با سازمان امور مالیاتی قرار شد که مالیات در حوزه گردشگری یکسان‌سازی شود و در حدی که لازم است، مالیات اخذ شود. همچنین در شورای اقتصاد کشور نیز به دلیل کرونا معافیت‌های مالیاتی به مدت دو سال تمدید شد.
ضرغامی گفت: تامین نیاز‌های اولیه مردم در شرایط حساس و اولویت قرار دارد و امید است که به سرعت از این شرایط عبور کنیم و  در تلاشیم با حل مشکلات ‏ به زودی توسعه گردشگری محقق شود.

بیشتر بخوانید:

تمدید معافیت مالیاتی در ازای تولید محتوای گردشگری

تمدید دوساله معافیت مالیات برای فعالان حوزه گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *