ج٫ اسفند ۴ام, ۱۴۰۲
هنرمند دانمارکی

ساخت مجسمه های غول پیکر توسط هنرمند دانمارکی/تصاویر

در مناطق دیگر جهان مانند چین، وایومینگ، کلرادو، ایالت مین، کپنهاگ، و شیلی، آثار دست‌ساز توماس دمبو  یافت می شوند.

به گزارش توریسم اینترنشنال،یک هنرمند دانمارکی به نام توماس دمبو با استفاده از مواد طبیعی بازیافتی مجسمه هایی غول پیکر را ساخته است که سنت بومیان، آگاهی زیست محیطی مدرن، و بیان خلاقیت را در هم ترکیب می کند.

غول های مندورا

توماس دمبو مغز متفکر در پس ساخت “غول های مندورا” (Giants of Mandurah)  است. این جاذبه گردشگری فرهنگی در منطقه مندورا(تلفظ درست: منجرا) در غرب استرالیا قرار دارد. مجسمه های غول پیکر این جاذبه گردشگری همگی از چوب های بازیافتی ساخته شده اند. توماس دمبو ده ها مجسمه غول پیکر دیگر را نیز ساخته که در جنگل های سراسر جهان قرار دارند.

اعضای بدن این مجسمه های غول پیکر از پالت های چوبی ساخته شده و قسمت هایی که به جزئیات بیشتر نیاز داشته از مبلمان تراشیده شده اند.

ترول ها (موجودات غول پیکر) بخش مهمی از فولکلور دانمارکی هستند و برای دمبو، آنها به نوعی نماینده صدای طبیعت محسوب می شوند. گاهی اوقات، ترول ها می توانند آرام و موقر بوده و در مواقع دیگر به موجوداتی خشن و وحشی تبدیل شوند. طبیعت نیز این گونه است و اگر مراقب نباشید می تواند شما را به کام نابودی بکشد.

ساخت هر یک از این ترول ها حدود ۷۵۰ ساعت زمان نیاز داشته اما توماس دمبو از کمک چند داوطلب نیز برخوردار بوده است. تمام کارهای ساخت در محل تکمیل شده تا الهام و انرژی طبیعی تیم سازنده را به پیش ببرد.

به گفته دمبو، زمانی که می توانید در طبیعت کاری را انجام دهید، چرا باید آن را در یک انبار انجام دهید؟ این بهترین دفتر در جهان است.

آثار دست‌ساز توماس دمبو در مناطق دیگر جهان مانند چین، وایومینگ، کلرادو، ایالت مین، کپنهاگ، و شیلی، یافت می شوند، اما مناظر طبیعی زیبای منطقه مندورا وی را برای پروژه جدیدش به این نقطه کشاند.

مندورا به واسطه زیبایی خود در سراسر استرالیا شهرت دارد. رویکرد منحصر به فرد توماس دمبو برای ترویج حفاظت از جهان طبیعی به خوبی با داستان مندورا سازگاری دارد.

 

بیشتربخوانید:

بزرگترین مجسمه جهان؛ سر بودای غول پیکر لشان‌‌/ فیلم

بلندگوهای غول پیکر جنگلی

هنرمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *