ی٫ تیر ۳۱ام, ۱۴۰۳

۱.۵ میلیون بازدید از جاذبه های توریستی استان فارس در تعطیلات نوروز ۱۴۰۱

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس از ثبت حدودا ۱.۵ میلیون بازدید از جاذبه های توریستی این استان در جریان تعطیلات نوروز سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ سید موید محسن‌نژاد یکشنبه ۱۴ فروردین با بیان اینکه آمار بازدیدها مربوط به دوره زمانی ۲۷ اسفند سال گذشته تا ۱۲ فروردین امسال است، به خبرنگاران گفت: در مجموع تعداد بازدیدکنندگان، امسال هم مجموعه فرهنگی حافظیه، بیشترین تعداد بازدید را به خود اختصاص داده است.

محسن نژاد با بیان اینکه در مجموع بیش از یک میلیون و ۴۶۸ هزار نفر از پنج مجموعه پُربازدید گردشگری فارس، دیدار داشتند، اضافه کرد: حافظیه در این مدت پذیرای حدود ۴۲۰ هزار گردشگر نوروزی بود و به شکل میانگین روزانه بیش از ۲۰ هزار نفر از این مجموعه بازدید کردند.

محسن‌نژاد افزود: در این مدت بالغ بر ۲۸۵ هزار گردشگر نیز از مجموعه جهانی تخت‌جمشید و حدود ۲۵۰ هزار نفر از مجموعه فرهنگی سعدیه بازدید کردند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی فارس خاطرنشان کرد که ارگ کریمخانی با حدود ۱۴۷ هزار و پاسارگاد با حدود ۱۳۸ هزار بازدیدکننده، در شمار ۵ مجموعه پُربازدید از بین اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری استان فارس قرار گرفته است.

محسن‌نژاد یادآور شد که آمار اسکان مسافران نوروزی از روز ۲۷ اسفند سال قبل تا پایان تعطیلات اسکان حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را نشان می‌دهد.

این مقام مسئول گفت: این آمار مربوط به کل اماکن اقامتی شامل هتل،هتل آپارتمان، بوم گردی، مهمانپذیر، اقامتگاه سنتی، مجتمع گردشگری، منازل استیجاری، چادرو کمپ مسافرتی، مهمانسراهای ادارات، خوابگاه های دانشجویی و سالن های ورزشی و مدارس بوده است.

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *