ی٫ اردیبهشت ۲ام, ۱۴۰۳
تاسیسات گردشگری اردبیل

۳۰۰ مورد بازرسی و نظارت بر تاسیسات گردشگری اردبیل انجام شد

بیش از ۳۰ مورد بازرسی و نظارت بر تاسیسات گردشگری اردبیل توسط اداره میراث فرهنگی این استان در سه ماهه نخست سال صورت گرفته است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ محمدرضا شایقی ، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اردبیل گفت: رونق گردشگری یکی از مهمترین برنامه‌ها در اردبیل بوده که در این راستا امسال شاهد اجرای ۱۰ برنامه جشنواره و روزگاه در شهرستان بودیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسات ستاد خدمات سفر افزود: هدف از برگزاری این جلسات هدفگذاری برای خدمات‌رسانی مطلوب و مناسب به گردشگران و برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌های جاذب گردشگر بوده که تداوم این جلسات جزو اولویت‌هاست.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اردبیل از انجام بیش از ۳۰۰ مورد بازدید و نظارت بر تاسیسات گردشگری اردبیل در سه ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: به دنبال بازرسی‌های انجام شده بیش از ۱۰ مورد تذکر به واحدهای متخلف و بیش از ۳۰ مورد تشویق برای تاسیساتی که خدمات‌رسانی مناسب و مطلوب می‌کنند، ارائه شده است.

شایقی افتتاح و بهره‌برداری از نخستین دوچرخه هوایی در پل معلق شیشه‌ای هیر را از جمله اقدامات در سال‌جاری عنوان کرد و افزود: اولین هتل پنج‌ستاره استان نیز که در شهرستان اردبیل احداث شده، در چند روز آینده افتتاح و راه‌اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری گفت: صدور و تمدید پروانه بهره‌برداری به تعداد پنج مورد و صدور دو مورد پروانه بهره‌برداری در قالب مزرعه گردشگری از ابتدای سال تاکنون در این بخش انجام شده است.

بیشتر بخوانید:

صدور ۴۲ پروانه تولید انفرادی و کارگاهی صنایع دستی در گرمی

زمان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی گردشگری اردبیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *