پ٫ خرداد ۳۱ام, ۱۴۰۳

۷ میلیارد ریال تسهیلات برای هنرمندان صنایع دستی بجستان

مسوول نمایندگی میراث‌ فرهنگی بجستان کسب و کار های خانگی را یکی از راهکارهای مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد زایی خواند  و عنوان کرد تاکنون ۲۴ طرح مشاغل خانگی در بجستان تسهیلات دریافت کرده اند.

 مهدی جمالی مسوول نمایندگی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی بجستان در استان خراسان رضوی در خبری اعلام کرد:  هفت میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات مشاغل خانگی به هنرمندان صنایع دستی شهرستان بجستان پرداخت می شود.

جمالی در این باره گفت: تاکنون ۲۴ طرح مشاغل خانگی در حوزه صنایع‌ دستی شهرستان در رشته‌های گلیم و جاجیم بافی، پارچه‌ بافی، طراحی سفال، ساز و سنتور، سرامیک و سفال برای اخذ تسهیلات بانکی تایید شده است.

مسوول نمایندگی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی بجستان ادامه داد: تاکنون ۱۴ طرح به بانک‌های عامل معرفی و مبلغ هفت میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان مشاغل خانگی در حوزه صنایع دستی و گردشگری این شهرستان پرداخت شده است.

وی همچنین در مورد افزایش سهمیه این شهرستان متذکر شد: سهمیه امسال این اداره برای ایجاد اشتغال و ثبت در سامانه رصد ۲۰ نفر بوده که تاکنون ۳۱ پرونده در این زمینه تشکیل شده و در حال ثبت است.

جمالی در خاتمه این خبر تاکید کرد: یکی از راهکارهای مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد کسب و کار خانگی است که از جمله مزایای آن به‌ ویژه برای بانوان ایجاد توازن بین مسوولیت خانوادگی و اشتغال آنان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *