ش٫ تیر ۲ام, ۱۴۰۳
کشتی کروز در کیش

آماده سازی کشتی های کروز برای حمل و نقل دریایی در جام جهانی قطر

سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد : کشتی های کروز آماده جا به جایی هواداران برای شرکت در جام جهانی قطر ۲۰۲۲ می باشند.

به گزارش توریسم اینترنشنال، مرتضی رمضانی گالشی با اشاره به پیگیری‌ها و تلاش‌های مستمر در زمینه تسهیل ارائه خدمات شایسته به گردشگران، گفت: حضور ۲ کشتی کروز در جزیره کیش و برگزاری جشنواره جزیره فوتبالی برای هواداران ایرانی در ایام جام جهانی قطر قطعی شده است.

وی تاکید کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده و ایجاد تعامل سازنده با فدراسیون فوتبال، به طور حتم شاهد رونق گردشگری در جزیره کیش خواهیم بود.

رمضانی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر رزرو نشدن هتل‌های کیش برای جام جهانی، تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد کیش از مدت‌ها قبل در مکاتباتی مکرر این درخواست را اعلام کرد که اماکن اقامتی کیش در سامانه صدور ویزای قطر ثبت شود تا هواداران امکان استفاده از ظرفیت‌های جام جهانی را داشته باشند.

وی افزود: با وجود پیگیری‌های مستمر و موافقت‌های شفاهی طرف قطری در جلسات مذاکره تاکنون در عمل، اقدامی در راستای حل مشکل ثبت هتل‌های کیش در سامانه «هایا کارت» انجام نداده است و این باعث شد بسیاری از کشور‌های متقاضی از جمله مکزیک، غنا و سنگال امکان برقراری پیوند بین اخذ هتل و ویزا را پیدا نکنند.

سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، افزود: سازمان از ۶ ماه قبل به طور جد در این خصوص با نهاد‌های ذیربط مکاتبه داشت و علت نبود رزرو و استقبال نکردن گردشگران خارجی، به صادر نشدن ویزا از طرف قطری باز می‌گردد و انتظار می‌رفت از سوی برخی نهاد‌ها از جمله جامعه حرفه‌ای هتلداران هم از چندین ماه قبل پیگیری می‌شد.

بیشتر بخوانید:

رونمایی از میزبان جام ملت های آسیا ۲۰۲۳/ فیلم

دریغ از یک رزرو هتل در آستانه جام جهانی قطر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *