س٫ فروردین ۲۸ام, ۱۴۰۳
برنامه های گردشگری عربستان

اجرای طرح «پیشگامان گردشگری» برای آموزش سعودی ها

کشور عربستان برای آموزش ۱۰۰ هزار نفر از نیروهای خود در حوزه گردشگری طرح های موزشی را با عنوان «پیشگامان گردشگری» اجرایی کرده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال، در حالی که گردشگری در عربستان سعودی محدود به گردشگری مذهبی مرتبط با حج و عمره در مکه مکرمه و مدینه منوره بوده و کارگزاران این بخش تجربه ای برای تعامل با گردشگرانی که برای تفریح به این کشور وارد می شدند نداشتند، عربستان طرحی را با عنوان «پیشگامان گردشگری» برای آموزش سعودی ها در زمینه های مختلف گردشگری آغاز کرده است.
افرادی که در این طرح ثبت نام می شوند در یک مرکز آموزشی در مکان های شبیه سازی شده برای پذیرایی، آشپزخانه، اتاق های هتل و رستوران ها و مراکز فست فود آموزش می بینند.
بنا بر آمار رسمی، ۸۵۰ هزار نفر در بخش گردشگری عربستان فعالیت دارند که تنها ۲۶ درصد از آنها سعودی هستند.
عربستان سعودی پس از سال ۲۰۱۹ درهای خود را به روی گردشگری گشود و سعی دارد در ضمن طرح گشودگی اجتماعی و اقتصادی برای تنوع بخشی درآمدهای کشور تا سال ۲۰۳۰ ، ۳۰ میلیون گردشگر خارجی جذب کند.
«محمد بشناق»، معاون وزیر گردشگری در امور توسعه ظرفیت های انسانی اظهار کرد که برنامه آموزشی گسترده به منظور ایجاد قابلیت های حرفه ای و بسیار کارآمد برای سعودی ها در بخش گردشگری به طور کلی و میزبانی به طور خاص انجام می گیرد.
بودجه این برنامه ۱۰۰ میلیون دلار است و در سه سطح مبتدی ، متوسط و مدیران است و ۵۲شغل را پوشش می دهد. آموزش ۲۵ درصد از ثبت نام کنندگان در مؤسسات گردشگری کشورهای اروپایی در ضمن اهداف این برنامه است.

بیشتر بخوانید:

هدایت قطارهای مسافربری توسط زنان در عربستان

عربستان در پی توسعه صنعت گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *