چ٫ خرداد ۲ام, ۱۴۰۳

اختصاص تسهیلات ۱۰۳ میلیارد تومانیِ کرونا به بخش گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی

معاون اداره‌ کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اعلام کرد که ۱۰۳ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به بخش گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان رضوی اختصاص یافته است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ یوسف بیدخوری افزود: از مجموع ۵۹۲ پرونده و ۶۰۲۷ نفر شاغل در حوزه گردشگری استان ۱۲۴ میلیارد تومان تسهیلات و از ۶۷۱ پرونده و ۱۰۳۱ نفر شاغل در حوزه صنایع‌ دستی ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات درخواست شده که تا پایان آذر ماه سال جاری به ترتیب به حوزه‌های گردشگری و صنایع‌ دستی ۹۴ و ۹.۵ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی افزود: از مجموع ۱۰۳.۵ میلیارد تسهیلات پرداختی، ۸۶.۵ میلیارد تومان آن بنگاه‌محور و ۱۷ میلیارد تومان آن اشتغال‌محور بوده است.

معاون گردشگری اداره‌ کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی در خصوص آمار طرح‌های پرداخت‌ شده سامانه کارا از محل اعتبارات روستایی و عشایری خاطرنشان کرد: تا پایان آذر ماه سال جاری از مجموع ۴۶۹ پرونده، ۳۷ میلیارد تومان تسهیلات درخواست شده که ۳۴ میلیارد تومان آن مصوب و پرداخت شده است. این میزان تسهیلات پرداختی برای ۹۰۹ نفر اشتغال‌زایی کرده است.

خسارت ۷۳۰۰ میلیارد تومانی کرونا به صنعت گردشگری خراسان رضوی

بیدخوری در خصوص خسارت ناشی از بحران کرونا به صنعت گردشگری خراسان رضوی یادآور شد: تا پایان مهر سال جاری بیش از ۷۳۰۰ میلیارد تومان از بحران کرونا به صنعت گردشگری خراسان رضوی خسارت وارد شده است.

وی اضافه کرد: از این میزان هتل‌ها ۲۷۰۰ میلیارد تومان، هتل‌آپارتمان‌ها ۱۶۰۰ میلیارد تومان، میهمانپذیرها ۸۳۵ میلیارد تومان، خانه‌های مسافر ۳۸۷ میلیارد تومان، دفاتر خدمات مسافرتی ۶۸۹ میلیارد تومان، شرکت‌های فعال در حوزه گردشگری سلامت ۵۷ میلیارد تومان، اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی ۱۴۰ میلیارد تومان، راهنمایان گردشگری ۲۵ میلیارد تومان، موسسات آموزشی گردشگری ۷.۷ میلیارد تومان و مجتمع‌های گردشگری، مراکز رفاهی و پذیرایی ۸۳۴ میلیارد تومان خسارت دیده‌اند.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *